لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۱۲۱ کشته و ۲۸۰۰ مصدوم در تصادفات تعطیلات نوروز ۹۸

۱۲۱ کشته و ۲۸۰۰ مصدوم در تصادفات تعطیلات نوروز ۹۸

سرهنگ قاسمیان، رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور، اعلام کرد: تمام معابر شهری و محورهای مواصلاتی کشور دارای بارندگی و مه‌گرفتیگی و کاهش دید هستند.

قاسمیان ادامه داد: با وجود هشدارهای متعدد از رسانه‌ها، بازهم شاهد تصافدات منجر به فوت هستیم. از ابتدای طرح نوروزی پلیس تاکنون ۱۲۱ نفر از هموطنان کشته شدند و بیش از ۲۸۰۰ نفر از هموطنان دچار مجروحیت و راهی بیمارستان‌ها شدند.

منبع: خبرگزاری میزان

سال گذشته، سالی بسیار سخت برای مزدبگیران بود

کارگران شهرداری
کارگران شهرداری

غلامرضا رحمانی، دبیر خانه کارگر تاکستان معتقد است سال ۹۷، سالی سخت و پرمشقت برای اکثریت مردم ایران، به ویژه مزدبگیران بود.

او افزود: کسادی بازار کار، بی‌رونق شدن تولیدات داخلی، محقق نشدن خواسته‌های کارگران بویژه در بخش دستمزد و حقوق جانبی همه از جمله مواردی هستند که در سال ۹۷ به زیان جامعه کارگری رخ داده است.

این فعال کارگری در تاکستان ادامه داد: دولت می‌توانست با انجام وظیفه‌اش از بخش‌های اقتصادی و تولیدی حمایت کند اما در سایه بی‌توجهی و عدم حمایت دولت از بخش تولید، با تعطیلی واحدهای تولیدی، بسیاری از کارگران در سراسر ایران بیکار شدند.

منبع: ایلنا

قطعی آب در۳۷ روستای گلستان

بهزاد هرمزی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان
بهزاد هرمزی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان

بهزاد هرمزی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان با اشاره به آسیب سیلاب و طوفان به تاسیسات آبرسانی برخی مناطق روستایی استان، گفت: در حال حاضر آب شرب ۳۷ روستای استان قطع است.

به گفته وی: در سیلاب اخیر بیش از ۱۵ کیلومتر از شبکه‌های انتقال آب دچار آسیب شدند و بیش از ۴۴ چاه آب شرب دچار نواقصی در تابلوهای برق و پمپ شدند. بیش از ۱۰ دهنه چشمه دچار آسیب جدی شده بود که مشکل برخی از آنها مرتفع شده است.

منبع: وبسایت خبری بهار

قیمت هر متر مربع خانه در تهران ۸۶.۲ درصد بیشتر از بهمن ۹۶

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، گزارش تحلیلی تحولات بازار مسکن شهر تهران در بهمن ماه ۹۷ را منتشر کرد که بر اساس این گزارش، متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در بهمن ماه، ۱۰ میلیون و ۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۲.۱۰ درصد و ۸۶.۲ درصد نسبت به بهمن ماه سال ۹۶ رشد داشته است.

بر اساس این گزارش: از اردیبهشت سال ۱۳۹۷ روند صعودی قیمت مسکن شتاب گرفت به‌طوری که این شاخص ماهانه ۷ تا ۸ درصد رشد داشت و بالاترین نرخ رشد ماهانه قیمت مسکن در سال ۹۷ به مرداد ماه با نرخ ۹.۳ درصد اختصاص یافت.

منبع: خبر آنلاین

سیلاب به مزارع کشاورزی گمیشان، میلیاردی خسارت وارد کرد

سید علیرضا حسینی، معاون فرماندار گمیشان در خصوص آخرین وضعیت این شهرستان پس از وقوع سیلاب گفت: بر اساس اعلام جهاد کشاورزی شهرستان تاکنون یک هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان در سیلاب اخیر به مزارع کشاورزی گمیشان خسارت وارد شده است.

وی اظهار کرد: موج بزرگ دوم بارش ها در راه است احتمال دارد این شرایط روستاهای ما را تحت تاثیر قرار دهد، دستور داده شده تا ۱۲ روستای گمیشان تخلیه شود ولی سکنان منطقه همچنان مقاومت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG