لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۱۵ درصدی نرخ حق بیمه شخص ثالث

افزایش ۱۵ درصدی نرخ حق بیمه شخص ثالث

شورای عالی بیمه برای سال آینده نرخ حق بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه را ۱۵ درصد بیش از نرخ‌های مورد عمل سال ۱۳۹۷ تعیین کرد.

در بخشی از این مصوبه آمده است که کلیه شرکت‌های بیمه موظفند بیمه نامه‌های شخص ثالثی را که تاریخ شروع پوشش آنها از ابتدای فرودین ۱۳۹۸ و پس از آن باشد را با تعهدات بدنی ۳۶۰ میلیون تومان (معادل دیه ماه‌های حرام) و تعهدات مالی حداقل ۹ میلیون تومان و با حق بیمه‌های مندرج در جدول زیر صادر کنند.

منبع: وبسایت تابناک

وضعیت خرید اقلام نوروز در سال ۹۸

تصویری از بازار تهران
تصویری از بازار تهران

بر اساس داده‌های مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، درصد قابل توجهی از شهروندان ایرانی نسبت به نوروز سال گذشته خرید کمتری داشته‌اند.

بر اساس این آمار خریداران آجیل و تنقلات ۸۸.۹ درصد، برخی وسایل منزل ۸۵.۷ درصد، میوه و شیرینی ۷۸.۱ درصد و پوشاک ۸۲.۲ درصد نسبت به نوروز سال ۱۳۹۷ کاهش داشته است.

منبع: همشهری

میزان افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۸ اعلام شد

سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: روز دوشنبه در آخرین جلسه هیات وزیران در سال ۹۷، موضوع تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مصوب شد که تعرفه‌ها در بخش دولتی بطور میانگین ۱۰ و در بخش خصوصی ۱۳ درصد رشد داشته باشد.

منبع: وبسایت خبر آنلاین

افزایش سه میلیونی سکه در سال ۱۳۹۷

محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف گفت: در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح جدید چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که در ابتدای سال جاری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود، همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار که در ابتدای سال ۱۵۹ هزار تومان بود به ۴۱۸ هزار تومان رسیده است.

به گفته وی: در طول سال قیمت جهانی طلا ۲.۱ درصد کاهش داشت اما قیمت طلا و سکه در بازار داخلی به طور متوسط ۲۸۰ درصد افزایش داشته است .

منبع: ایلنا

مبالغ کارانه پرستاری غیر واقعی است

حسین علینسائی، عضو شورای عالی نظام پرستاری
حسین علینسائی، عضو شورای عالی نظام پرستاری

حسین علینسائی، عضو شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به صحبت‌های اخیر معاون پرستاری وزارت بهداشت که عنوان نموده بود که حداقل کارانه دریافتی گروه پرستاری شاغل در وزارت بهداشت ۸۰۰ هزار تومان باشد، گفت: این مسئله با واکنش و اعتراض گسترده جامعه پرستاری در فضای مجازی روبرو شد و در بین استنادات اعتراضی جامعه پرستاری کارانه های واریزی با مبالغ بسیار کمتر و حتی زیر ۱۰۰ هزاز تومان نیز مشاهده میشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

XS
SM
MD
LG