لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ادامه افزایش اجاره بهای مسکن در سال آینده

ادامه افزایش اجاره بهای مسکن در سال آینده

طبق گزارش رسمی وزارت راه و شهرسازی و مرکز آمار در حال حاضر ۳۵ درصد مردم اجاره نشین هستند و معمولا طیف مستاجر از قشر ضعیف جامعه محسوب می‌شود. حال اینکه با افزایش قیمت مسکن در یک سال گذشته و تاخیر در خرید مسکن باعث شده است که تقاضا به سمت بازار اجاره افزایش پیدا کند.

از زمستان ۹۶ تا پاییز امسال به دلیل بهای ملک و نرخ کرایه، قیمت مسکن حدود ۹۰ درصد در تهران افزایش داشت. البته عواملی مانند نرخ تورم و تغییرات نرخ بهره بانکی هم بر تعیین نرخ اجاره تاثیر گذار هستند.

تمام این عوامل باعث شد که در فصل اول سال جاری شاهد افزایش ۴۰ درصدی اجاره بها در شهر تهران باشیم.

منبع: ایلنا

افزایش نرخ بیکاری در میان معلولان و زنان سرپرست خانوار

اکبر اخوان مقدم، مدیر عامل خیریه نذر اشتغال امام حسین
اکبر اخوان مقدم، مدیر عامل خیریه نذر اشتغال امام حسین

اکبر اخوان مقدم، مدیر عامل خیریه نذر اشتغال امام حسین گفت: در شرایط خاص برای کمک به افراد معلول، نوجوانان و زنان سرپرست خانوار که نرخ بیکاری بیشتری در مقایسه با افراد معمولی دارند، مبلغ دستمزد پایین‌تری تعیین کرد، اما به دلیل استفاده نکردن از پتانسیل‌های ماده ۱۹۰ و ۱۹۱ قانون کار، توسط شورای عالی کار در سالیان گذشته، نرخ بیکاری گروه‌های مذکور در کشور، بسیار زیادتر از گروه‌های دیگر شده است.

به گفته اخوان مقدم، تقاضا برای اشتغال این نیازمندان، در بسیاری از مشاغل وجود دارد، اما به دلیل عدم امکان پرداخت دستمزد متفاوت، از ایجاد اشتغال برای این افراد خودداری شده که منجر به بیکاری نیازمندان شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تمهیدات پلیس در چهارشنبه آخر سال

ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا
ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا

ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا از آماده‌باش پلیس در چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: قطعا با افرادی که ممکن است به اموال عمومی و تجهیزات شهری آسیب برسانند برخورد می‌کنیم، حتی در جریان هستیم بعضی‌ها فراخوان‌هایی زدند که ما حواسمان به آن‌ها هم هست و به استان‌ها نیز ابلاغ کرده‌ایم که مراقب افرادی که قصد برهم زدم آرامش و سواستفاده از این فضا را دارند، باشند.

منبع: خبر آنلاین

جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی

ابوالفضل ابوترابی، عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان
ابوالفضل ابوترابی، عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان

ابوالفضل ابوترابی، عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: در ایران می‌توان از تجربه تقسیم شدن استان خراسان به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی استفاده کرد چون نتیجه‌ آن پیشرفت و توازن منطقه‌ای بوده است.

وی افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و اصفهان هم می‌توانند از این تجربه استفاده کنند یعنی سیستان و بلوچستان به سه استان و کرمان، فارس و اصفهان هر کدام به دو استان تقسیم شوند. طرح تشکیل استان اصفهان شمالی شامل جدا شدن شهرستان‌های خور و بیابانک، اردستان، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و میمه از اصفهان می‌شود.

اخیراً طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس اعلام وصول شد.

منبع: آفتاب‌‌نیوز

وضعیت فقر در استان سیستان و بلوچستان

فقر در روستاهای سیستان و بلوچستان- آرشیو
فقر در روستاهای سیستان و بلوچستان- آرشیو

محمدرضا واعظ‌ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر با اشاره به وضعیت نامناسب معیشتی مردم در استان سیستان و بلوچستان، گفت: عملا در بعضی از روستاهای این استان معیشت روزمره مردم مختل شده است و شرایط سختی برای زیست خود دارند به‌خصوص در روستاهایی که مزیت‌های آبی ندارند. آب موجود در بعضی روستاها به‌قدری محدود است که حتی کفاف آب خوردنشان را هم نمی‌دهد.

او با بیان اینکه الگوی زیستی در بیشتر روستاهای استان سیستان و بلوچستان کشاورزی و دامداری است گفت: اما آب موجود در بعضی روستاها به‌قدری محدود است که حتی کفاف آب خوردنشان را هم نمی‌دهد.

منبع: ایلنا

XS
SM
MD
LG