لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۱

با گستردگی میدان رقابت دموکرات‌ها، فعالان حزبی می‌پرسند: جو بایدن کجاست؟


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جان هیکنلوپر فرماندار سابق کلرادو و جی اینسلی فرماندار ایالت واشنگتن تازه ترین چهره هایی هستند که پا به جمع پر تعداد رقابت های انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ گذاشته اند.

میدان رقابت انتخابات درون حزبی دموکرات ها در حال حاضر شامل ۱۲ کاندیدا است، اما کماکان جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری، و چند نفر دیگر در نظر دارند طی هفته ها یا ماه های آتی به رقابت ها وارد شوند.

بتو اورورک، قانونگذار پیشین مجلس نمایندگان از تگزاس، هنوز تصمیمی درباره شرکت در رقابت ها نگرفته است.

اریک هولدر وزیر پیشین دادگستری، مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک، سناتور جف مرکلی از اورگان، هیلری کلینتون کاندیدای انتخابات ۲۰۱۶ و سناتور شرود براون از اوهایو از جمله چهره هایی اند که انصراف خود را از شرکت در رقابت های ۲۰۲۰ ریاست جمهوری اعلام کرده اند.

بایدن می گوید به تصمیم گیری در این باره خیلی نزدیک است. او پس از مرگ پسر ۴۶ ساله اش در اثر سرطان مغز تصمیم گرفت هیلاری کلینتون را در سال ۲۰۱۶ به چالش نکشد.

این سومین حضور بایدن در رقابت ها خواهد بود. او پس از شرکت در مبارزات انتخاباتی سال ۱۹۸۸ به دنبال ادعای کپی یکی از سخنرانی هایش از یک سیاستمدار بریتانیایی از رقابت ها کنار رفت. بایدن سال ۲۰۰۸ هم پس از آغازی ناموفق رقابت ها را ترک کرد.

بایدن دوره کار سیاسی حرفه ای اش را با کسب کرسی سنای ایالت دلاور در سال ۱۹۷۲ آغاز کرد.

جوزف بایدن در رقابت های ۲۰۲۰ با ۷۶ سال مسن ترین کاندیدای دموکرات ها خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG