لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

توصیه بیل کلینتون برای انتخابات ۲۰۲۰ که تعداد اندکی پیگیر آن هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بیل کلینتون حدود بیست سال پیش کاخ سفید را ترک کرد، ولی هنوز بعضی دموکرات های شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چشم به توصیه های او دارند. اما شمار اندک مراجعان اش در ماه های اخیر نشانگر تغییر جایگاه او در حزب دموکرات است.

تا کنون هیچ یک از پیشتازان زودهنگام انتخابات جلسه ای رسمی با بیل کلینتون نداشته است. زنان حاضر در این انتخابات هم، که به لحاظ تاریخی متنوع است، مراجعه ای نکرده اند.

کلینتون عمدتا با کاندیداهای مرد، مانند استیو بولاک فرماندار مانتانا، خولیان کسترو وزیر پیشین مسکن و جان دلینی فرماندار پیشین مریلند، صحبت کرده است که شانس چندانی برایشان قائل نیستند.

کلینتون یکی از موفق ترین سیاستمداران نیم قرن گذشته حزب دموکرات و یکی از قدرتمندترین چهره در انتقال پیام ها در حوزه اقتصاد محسوب می شود. اما حزب دموکرات طی دو انتخابات گذشته حرکت قابل توجهی به سمت جناح چپ داشته است و حاشیه های شخصی کلینتون از جمله خصومت های باقی مانده از شکست کمپین انتخاباتی همسرش او را به مشاوری نه چندان مطلوب برای بعضی امیدداران حزب اش بدل کرده است.

تنش خصوصا بین سناتور برنی سندرز - که دوباره خود را کاندیدا کرده - و کلینتون ها، تشدید شده است. کلینتون ها سندرز را عامل ناکامی شان در انتخابات ۲۰۱۶ می دانند و باور ندارند که سندرز بتواند ترامپ را در انتخابات ۲۰۲۰ شکست دهد.

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک، و جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری، که دوستی نزدیکی با بیل کلینتون دارند، هنوز تصمیمی برای ورود به انتخابات نگرفته اند.

توصیه کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ برای توجه به رای دهندگان سفیدپوست طبقه کارگری مورد توجه چندانی قرار نگرفت.

بعضی کارشناسان معقتدند کاندیداهایی که از بیل کلینتون با وجود مسائل جنجالی شخصی اش در گذشته فاصله گرفتند، چندان موفق نبوده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG