لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش تقاضا برای خرید آجیل شب عید در ایران

افزایش آمار فرسودگی منازل روستایی قرچک، ورامین و ملارد

نمایی از بناهای فرسوده در ایران
نمایی از بناهای فرسوده در ایران

غلامرضا صالحی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران گفت: ۸۰ درصد خانه‌های روستایی سه شهرستان قرچک، ورامین و ملارد در حوزه بافت فرسوده قرار دارند که این آمار بین ۸۲ الی ۸۷ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: استان تهران جزء استان‌هایی است که روی خط گسل زلزله قرار دارد و در صورت وقوع زلزله تخریب بالای خانه‌ها وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

افزایش قیمت خرید و فروش زمین در ایران

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران پاییز سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان كلنگی با افزایش ۷۹.۳ درصد، متوسط قیمت خرید و فروش یك مترمربع زیربنای مسكونی با افزایش ۶۰.۳ درصد و متوسط مبلغ اجاره یک مترمربع زیربنای مسكونی در نقاط شهری ایران با افزایش ۲۵.۴ درصدی نسبت به پاییز سال گذشته روبرو بوده است.

منبع: مرکز آمار ایران

افزایش قیمت قطعات خودرو

آرشیو
آرشیو

علیرضا نیک آیین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو گفت: قیمت قطعات خودرو تا بیش از ۳۰۰ ‌درصد افزایش پیدا کرده است و برای مردم تعویض و یا تعمیر آنها به صرفه نیست.

علیرضا نیک‌آیین اضافه کرد که در شب عید با افزایش تقاضا برای خرید قطعات خودرو روبه‌رو هستیم و متاسفانه در این شرایط قطعات بی‌کیفیت و تقلبی در بازار بسیار است.

منبع: روزنامه شهروند

افزایش آمار مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در شهر اهر

آرشیو
آرشیو

یک منبع آگاه در بیمارستان باقرالعلوم شهر اهر از افزایش آمار مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در اهر خبر داد و گفت: آمار مسمومیت با مشروبات الکلی تقلبی به ۱۰۲ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۶ نفر به لحاظ وضعیت وخیم‌شان به بیمارستان سینای تبریز منتقل شده‌اند

این منبع آگاه سنین مسموم شدگان با مشروبات الکلی تقلبی در اهر را ۱۵ تا ۵۴ سال اعلام کرد و گفت یک نفر از مسموم شدگان با مشروبات الکلی طی روزهای گذشته فوت کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

کاهش تقاضا برای خرید آجیل شب عید در ایران

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: امسال حدود ۸۰ درصد افت تولید خشکبار داشتیم به همین دلیل به طور میانگین شاهد افزایش ۸۰ درصدی قیمت‌ها بودیم. سرمازدگی و افت تولید ۶۰ درصد در افزایش قیمت قیمت آجیل و خشکبار تاثیر گذار بود و سایر موارد از جمله نرخ ارز و صادرات دیگر مولفه‌های افزایش قیمت بودند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار افزود: با توجه به افزایش قیمت در بازار، تقاضا کاهش و خرید‌ها به یک پنجم کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری میزان

XS
SM
MD
LG