لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خطر ورشکستگی داروخانه‎های ایران

افزایش تلفات حوادث رانندگی ۱۰ ماهه ۹۷

تصادف جاده‌ای- آرشیو
تصادف جاده‌ای- آرشیو

سازمان پزشکی قانونی کل کشور اعلام کرد که در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال، ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر جان خود را از دست دادند که نسبت به آمار مدت زمان مشابه سال قبل ۸ دهم درصد رشد ثبت شد.ه است

جاده‌های برون شهری با ۹ هزار و ۴۰۷ کشته، جاده‌های درون شهری با ۳ هزار و ۵۷۹ و جاده‌های روستایی با ۹۷۸ نفر، به ترتیب نقاطی بوده‌اند که بیشترین تلفات در آنها رخ داده است.

استان فارس با یک هزار و ۱۷۹ کشته در تصادفات ۱۰ ماهه امسال، بالاترین میزان تلفات را ثبت کرده است. پس از فارس، استان تهران با یک هزار و ۱۰۰ و خراسان رضوی با ۹۷۲ کشته قرار دارند.

در دی ماه امسال، یک هزار و ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۳.۱ درصد رشد را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

افزایش ۵۰ درصدی قیمت گل در ایران

بازار گل و گیاه تهران- آرشیو
بازار گل و گیاه تهران- آرشیو

اکبر شاهرخی، رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران از افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت گل در آستانه روز مادر نسبت به هفته‌های اخیر در بازار خبر داد و گفت در این ایام حجم تقاضا برای خرید گل به شدت افزایش می‌یابد، چرا که در تقویم گل فروشی‌ها روز مادر یک روز استثنایی است.

وی اظهار کرد: قیمت مواد اولیه و جانبی گل همچون اسفنج، روبان، کاغذ رنگی، سیم و... به سبب نوسان نرخ ارز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ تا ۴ برابر رشد داشته است به طوریکه قیمت اسفنج از ۳۴ به ۱۲۰ هزار، روبان از ۳ به ۱۴ هزار، کاغذ رنگی از ۸ به ۲۰ هزار تومان رشد داشته است.

منبع: خبرآنلاین

افزایش تعرفه پرمصرف‌های آب و برق تا پایان امسال

تورم ماهانه- آرشیو
تورم ماهانه- آرشیو

هدایت فهمی، ‏مدیرکل دفتر منابع آب وزارت نیرو گفت: سقف قیمتی که برای پرمصرف‌های آب در ‏نظر گرفته‌اند ٧‌هزار تومان برای هرمترمکعب آب است و به این ترتیب مشترکان پرمصرف چیزی ‏حدود ۱۷.۵ برابر بقیه مشترکان باید پول آب بدهند.

حقی فام، سخنگوی شرکت برق نیز گفت: قبض برق مشترکان پرمصرف این طور محاسبه می‌شود که اگر بیشتر از الگوی مصرف، از برق ‏استفاده کرده باشند، هر وات اضافی برایشان به صورت تصاعدی محاسبه خواهد شد. براساس مطالعات انجام شده، نحوه افزایش تعرفه مشترکان ‏پرمصرف در چند نوبت بررسی شده و ما منتظر ابلاغ‌های رسمی از وزارت نیرو هستیم تا این اتفاق ‏عملی شود.

منبع: روزنامه شهروند

مسمومیت غذایی بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز در شهر اسفراین خراسان شمالی

دکتر اسحاق ایلدرآبادی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین
دکتر اسحاق ایلدرآبادی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین

دکتر اسحاق ایلدرآبادی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: تعداد دانش آموزانی که دیشب در چهار دبیرستان شبانه روزی این شهرستان دچار مسمومیت غذایی شده بودند به ۲۰۴ نفر رسید .

وی افزود : علت مسمومیت نیز شام شب گذشته اعلام شد که نمونه‌های آن به آزمایشگاه مواد غذایی استان ارسال شد. از مجموع نفرات، ۱۷۵ دانش آموز در محل درمان، ۲۹ نفر به بیمارستان امام خمینی اسفراین اعزام شدند که یکی از دانش آموزان به علت سابقه بیماری قلبی، تحت درمان است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما- خراسان شمالی

خطر ورشکستگی داروخانههای ایران

اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با انتقاد از وضعیت پرداختی سازمان‌های بیمه‌گر اعلام کردند ادامه این روند داروخانه‌ها را با خطر ورشکستگی مواجه خواهد کرد.

محمدباقر ضیا، رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: داروخانه‌ها از محل فروش داروهای خارجی ۱۰ درصد و از طریق فروش داروهای تولید داخل ۱۵ درصد سود می‌کنند که با توجه به هزینه‌های داروخانه، اجاره داروخانه و حقوق پرسنل ادامه کار با شرایطی که بیمه‌ها برای ما به وجود آوردند، دشوار است و داروخانه‌ها برای جبران کمبود نقدینگی خود مجبور به گرفتن وام‌هایی با سود ۲۰ درصد از بانک‌ها شده‌اند و تا این مرحله توانسته‌اند خود را سرپا نگه دارند اما اکنون این مشکلات کمرشکن شده و عملا بسیاری از داروخانه‌ها نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند.

همچنین حمید خیری مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران اظهار کرد که وضعیت اقتصادی و پرداختی داروخانه‌ها امروز در شرایطی است که آنها توان بازپرداخت وام‌های دریافتی از بانک‌ها را ندارند و شاهد حضور داروخانه‌داران در راهروهای دادگستری هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG