لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| دو نماینده مجلس: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کافی نیست

دو نماینده مجلس: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کافی نیست

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال ۹۸ اظهار داشت: برای کسب رضایت مردم باید توزیع حقوق‌ها براساس عدالت باشد، تا وقتی بی عدالتی در پرداخت باشد افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها عدالت نیست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ارزش پول ملی در چند ماه گذشته، به یک سوم کاهش یافته است. در این شرایط، اگر دولت حقوق کارمندان را ۳۰ درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

منبع: تابناک

کاهش فروش کالاها از گوشت و لبنیات تا لوازم خانگی

آرشیو
آرشیو

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی اعلام کرد که مصرف سنگدان، جگر مرغ و آلایش گوشت در ‌سال جاری با گرانی مرغ افزایش یافته و روزانه ۱۲۰ تُن جگر و سنگدان مرغ در تهران مصرف می‌شود.

محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: فروش لوازم خانگی حدود ‌۳۰ درصد کاهش داشته است و قیمت لوازم خانگی بعد از جهش دلار بین ۴۰ تا ١٠٠‌درصد افزایش داشته است.

داود عبداللهی‌فرد، رئیس اتحادیه سمساران و امانت‌فروشان نیز گفت: در ماه‌های اخیر با توجه به کاهش توان مالی مردم و کم‌شدن قدرت خرید، تقاضا برای خرید اجناس دست دوم بشدت افزایش یافته است.

رضا سالمی، مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: میزان کشتار دام در ایران چیزی حدود ١٨‌ درصد کاهش داشته و براساس اعلام اتاق بازرگانی سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران در یک دهه گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

یوسف داودی، عضو انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نیز گفت: مصرف مواد لبنی متاثر از افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم طی ماه‌های گذشته ۲۰‌ درصد کاهش یافته و مصرف لبنیات در ایران و در سال‌های گذشته به ۶۵ تا ٧٠ کیلوگرم در‌ سال کاهش داشته است.

ناصر حسینی تبریزی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش گفت: قیمت مواد اولیه رستوران‌ها بیشتر از ۵۰‌ درصد گران‌تر شده و قیمت غذاها افزایش پیدا کرده است و همین موضوع موجب شده رستوران‌های شمال شهر تهران حدود ٣٠‌ درصد و رستوران‌های جنوب شهر ۶۰ تا ٧٠‌ درصد مشتریان خود را از دست داده‌اند.

منبع: شهروند

دستکم دو تجمع اعتراضی در ایران برگزار شد

تجمع گروهی از اعضای پروژه های سپیدار ۲ و ۳ و سهیل، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تجمع گروهی از اعضای پروژه های سپیدار ۲ و ۳ و سهیل، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

امروز سه‌شنبه ۱۶بهمن، دو تجمع اعتراضی صنفی در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است.

در استان تهران جمعی از اعضای پروژه‌های سپیدار ۲، ۳ و سهیل، در اعتراض به تخلفات تعاونی مسکن خود، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند و خواستار اجرای حکم وزارت تعاون در رابطه با متخلف بودن اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی است.

به گفته معترضان هیات مدیره تعاونی که متخلف شناخته شده، بدون توجه به حکم وزارت تعاون، بدون ارسال دعوتنامه برای اعضا، مجمع عمومی برگزار می‌کند؛ این درحالیست که پروژه‌های مسکونی سالهاست بلاتکلیف مانده و ما از سال ۹۱ منتظر تحویل آپارتمان‌هایمان هستیم.

در استان ایلام نیز ۲۳ نفر از کارگران شهرداری توحید واقع در شهرستان چرداول در اعتراض به ۵ ماه معوقات مزدی خود، مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

به گفته کارگران شهرداری توحید، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ آنها ندارد.

منبع: ایلنا

افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفر به جمعیت استان تهران و مشکل مدارس

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود و مهاجرپذیر بودن استان تهران باعث شده تا ۱۷ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن شوند.

هم زمان یک میلیون نفر از اتباع نیز در استان تهران حضور دارند که ۱۱۰ هزار نفر از آنها دانش آموز هستند و به جمعیت دانش آموزی استان تهران اضافه می‌شود این در حالی است که در استان تهران ۸۵۰۰ کلاس درس تخریبی، ۱۷ هزار کلاس کمبود و ۱۱۰۰ کلاس از وسایل استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند.

استاندار تهران ادامه داد: در حدود ۶ شهرستان تخت بیمارستانی ندارد و این موضوع در شهرستان پردیس مشاهده می‌شود.

منبع: ایسنا

یک بیمارستان خصوصی در تهران به دلیل مصرف اجناس تقلبی پلمب شد

محمد علی اسفنایی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران
محمد علی اسفنایی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران

محمد علی اسفنایی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران به دلیل عدم رعایت بهداشت پلمب شده است.

اسفنانی تصریح کرد: همکارانمان که به اتاق‌های عمل سرکشی داشتند، مشاهده کردند که در برخی از آنها آگاهانه یا غیرآگاهانه اجناس تقلبی مصرف شده که توسط فروشندگان به مردم فروخته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

XS
SM
MD
LG