لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۸۰ درصد مردم توان ورود به بیمارستان خصوصی را ندارند

تجمع بازنشستگان کشوری مقابل مجلس

تجمع بازنشستگان کشوری مقابل مجلس
تجمع بازنشستگان کشوری مقابل مجلس

بازنشستگان کشوری که پیش از این نیز بارها در اعتراض به وضعیت معیشتی خود اعتراض کرده بودند، صبح امروز ۲۷ آذر نسبت به سهم کم همسان‌سازی (فقط دو هزار میلیارد تومان) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و همزمان در برخی از شهرستان‌ها نیز بازنشستگان صندوق کشوری مقابل سازمان برنامه و بودجه جمع شدند.

بخشی از مطالبات این بازنشستگان افزایش حقوق بالاتر از خط فقر کارشناسی شده مطابق باسطح استانداردهای زندگی امروز و تضمین پرداخت به موقع آن، لغو بیمه تکمیلی و برقراری یک سیستم پایه‌ای درمان موثر، کار آمد و رایگان، به رسمیت شناختن تشکل‌های مستقل بازنشستگان و تضمین فعالیت‌های آزادانه آنان در جهت پیگیری مطالباتشان است

منبع: ایلنا

زنان نمی‌توانند شهردار شوند

علی جعفر محصولی، عضو اصولگرای شورای شهر اراک
علی جعفر محصولی، عضو اصولگرای شورای شهر اراک

علی جعفر محصولی، عضو اصولگرای شورای شهر اراک که زمانی ریاست ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد در استان مرکزی را برعهده داشته و «شعار ما می توانیم» احمدی نژاد را سر می داد امروز صراحتا اعلام می‌کند که «زنان نمی توانند شهردار شوند».

وی گفت: اعتقاد و باوری به شهردار شدن زنان ندارم چرا که کار شهرداری بسیار سخت و دشوار است و با وجود حدود ۳۰۰ مسئولیت و ۹۵ درصد همکاران مرد یک شهردار زن نمی‌تواند موفق عمل کند.

منبع: برنا

نازنین زاغری درخواست آزادی مشروط کرد

نازنین زاغری شهروند بریتانیایی ایرانی که در سفر به ایران بازداشت شد
نازنین زاغری شهروند بریتانیایی ایرانی که در سفر به ایران بازداشت شد

محمود بهزادی راد وکیل مدافع نازنین زاغری تبعه ایرانی - انگلیسی که به پنج سال حبس محکوم شده و اکنون نیز مشغول تحمل کیفر است، از تقاضای موکلش از دادستانی تهران مبنی بر موافقت با آزادی مشروط خبر داد و گفت: در حال حاضر منتظر نظر دادستان تهران هستیم که امیدواریم با درخواست آزادی مشروط موکلم موافقت شود.

وکیل مدافع نازنین زاغری همچنین از بیماری او خبر داد و گفت: با توجه به بیماری موکل، درخواست انتقال زاغری به بیمارستان را داده‌ایم تا مراقبت‌های پزشکی در بیمارستان به عمل آید و اکنون منتظر موافقت زندان با درخواست انتقال زاغری به بیمارستان هستیم.

مبنع: بهار

دو اتهام جدید علی نجاتی، کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه

علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

فرزانه زیلابی وکیل مدافع علی نجاتی عضو سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که اخیراً بازداشت شده از تفهیم دو اتهام جدید به موکلش در رابطه با اعتراضات و اعتصابات کارگران این کارخانه خبر داد و گفت: اتهام نخست موکل «اخلال در نظم عمومی از طریق هدایت جریان اعتصابات و تجمعات شرکت نیشکر هفت تپه» است که در ابتدا در شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اندیمشک مطرح و سپس با صدور قرار عدم صلاحیت به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش ارسال شد. اتهام دیگر موکلم، امنیتی و حسب اعلام موکل، تبلیغ علیه نظام است که این اتهام هم در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش در مرحله تحقیقات قرار دارد.

منبع: ایرنا

آتش‌سوزی در مدرسه جان ۳ دانش‌آموز را گرفت

مدرسه پیش‌دبستانی و دبستان غیردولتی اسوه حسنه در زاهدان
مدرسه پیش‌دبستانی و دبستان غیردولتی اسوه حسنه در زاهدان

صبح امروز ۲۷ آذر پیش‌دبستانی و دبستان غیردولتی اسوه حسنه در زاهدان دچار آتش‌سوزی شد. آتش‌سوزی به‌خاطر استفاده از چراغ نفتی برای گرم‌کردن کلاس‌های درس اتفاق افتاد. در این حادثه یک دانش‌آموز پیش‌دبستانی، سه دانش‌آموز کلاس اولی دچار سوختگی بالای ۷۰ درصدی شده‌اند و سه نفر از آنها فوت شدند.

در همین میان دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان گفت: با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده است و در این رابطه دستور بازداشت آن‌ها صادر شد.

منبع: خبر آنلاین

۸۰ درصد مردم توان ورود به بیمارستان خصوصی را ندارند

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت بیمارستان های خصوصی دركشور، گفت: نزدیک به بیست سال است كه ۴۰ درصد تخت‌های این بیمارستان‌ها همیشه خالی است و ازطرفی هم بیمارستان‌های خصوصی حاضر به ارائه خدمات درمانی با هزینه كمتر نیستند و۸۰ درصد مردم نیز، توان ورود به بیمارستان خصوصی را ندارند.

منبع: رسالت

XS
SM
MD
LG