لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| اعدام ملاعام سه زندانی در میدان پیام شیراز

معوقات مزدی کارگران اداره راهداری و حمل و نقل کردستان

حدود ۳۷۰ کارگر شاغل در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان شامل رانندگان و کارگران خدماتی، ۳ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. همچنین قراردادهای این کارگران به صورت ماهانه تمدید می‌شود.

به گفته کارگران، سال گذشته این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده و از همان زمان مشکلات کارگران نیز آغاز شده است. همچنین علاوه بر معوقات مزدی، قراردادهای موقت که به صورت ماهانه تمدید می‌شود، دیگر مشکلی است که با آن مواجه هستند

منبع: ایلنا

به جز عده‌ای اندک، هیچ‌کدام از مسئولان استان البرز پاسخگوی مشکلات ما نیستند

حدود ۲۵۰ نفر از پرسنل بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در اعتراض به دو سال بلاتکلیفی وضعیت کار بیمارستان و یک‌ سال معوقه مزدی برای چهارمین روز متوالی در خیابان اصلی روبروی بیمارستان تجمع کردند.

قاسم طاهری، نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج گفت: در تجمع امروز، علاوه بر کارکنان، تعدادی از پزشکان نیز حضور داشتند.عده‌ای از کارکنان نیز پیگیر مطالبات و مشکلات بیمارستان از طریق مراجعه به نمایندگان مجلس و نماینده ولی‌فقیه در استان البرز هستند.

وی افزود: متاسفانه در سطح استان البرز، کسی پاسخگوی مطالبات کارکنان و مشکلات بیمارستان نیست. فقط تعداد بسیار کمی از افراد شامل آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی (نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج)، دکتر غدیر مهدوی کلیشمی (عضو شورای شهر کرج) و آقای سیروس شفقی (فرماندار ویژه کرج) هستند که پیگیر مشکلات ما هستند.

منبع: ایلنا

عدم نظارت باعث گرانی گوجه شده است، نه صادرات

سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بی‌تاثیر خواندن صادرات در گرانی گوجه گفت: گرانی میوه ربطی به تحریم و گرانی نرخ ارز ندارد بلکه نظارت باید درست شود که باید از عمده فروشی تا خرده فروشی انجام شود. سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده، تعزیرات حکومتی و اصناف می توانند با کنترل میادین میوه فروشی، کنترل عمده فروشی تا خرده فروشی نظارت ها را افزایش دهند. ما افزایش صادرات نداشته‌ایم بلکه ضعف در نظارت موجب گرانی شده است چون ما ۴ درصد صادرات داشته‌ایم این در حالی است که ۳۵ درصد ضایعات داریم.

وی ادامه داد: در آخرین آمار گمرک تا مهرماه حدود ۴ میلیون و ۸۲ هزار تن محصول کشاورزی صادرات داشته ایم و یازده میلیون و ۵ هزار تن واردات داشته ایم که نشان می‌دهد تراز تجاری محصولات کشاورزی بسیار منفی است.

منبع: تسنیم

عبدالفتاح سلطانی آزاد شد

عبدالفتاح سلطانی- آرشیو
عبدالفتاح سلطانی- آرشیو

سعید دهقان، وکیل مدافع عبدالفتاح سلطانی با اعلام خبر «آزادی مشروط» عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری از زندان گفت: پرونده از سه شنبه هفته پیش به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب رفته بود و چون دادستان با آزادی مشروط موافقت کرده بود، نهایتاً رسیدگی و دستور آزادی سلطانی با آزادی مشروط داده شد و عبدالفتاح سلطانی از زندان اوین آزاد شد.

عبدالفتاح سلطانی وکیل دادگستری، عضو سابق هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری که از شهریور سال ۹۰ به اتهام تبلیغ علیه نظام و مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر در زندان به سر می برد مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود که با اعمال ماده ۱۳۴، این محکومیت به ۱۰سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

منبع: بهار نیوز

بازگشت یکی از متهمان فراری پرونده دکل نفتی به ایران

«ن. م» یکی از متهمان فراری پرونده دکل نفتی که در کشور اروپایی محل اقامت خود متهم به پولشویی شده و برای ادامه اقامت به مشکل برخورده است به ایران بازگشت. در حال حاضر این فرد با تودیع مبلغ وثیقه صادر شده در خارج از زندان به سر می‌برد. پرونده دکل نفتی ۶ متهم دارد که تا قبل از بازگشت «ن. م» فقط سه نفرشان در ایران بودند و در محاکماتی که تا الان برگزار شده، حضور داشتند.در حال حاضر «ر. ط» یکی از متهمان این پرونده در لندن و «عمر» متهم دیگر پرونده در قطر به سر می‌برند.

دکل نفتی فورچونا در دولت محمود احمدی‌نژاد از یک شرکت آرژانتینی خریداری شد، اما با وجود پرداخت کل مبلغ هیچ‌گاه وارد ایران نشد. اولین بار بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت یازدهم خبر گم شدن این دکل نفتی را اعلام کرد و پس از آن، پرونده دکل نفتی در قوه قضاییه تشکیل شد.

منبع: آفتاب یزد

افزایش ۱۰ درصدی مالیات کارکنان بخش خصوصی

در نیمه نخست سال‌جاری شهروندان ایرانی بالغ بر هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مالیات بر درآمد پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۱۱ درصد رشد دارد‌. سال گذشته در این مدت زمان مشابه دو هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان مالیات مشاغل گرفته شده بود‌. مالیات مستغلات نیز ۶۲۰ میلیارد تومان بوده که با رشد ۵.۳۷ درصدی روبه‌رو بود‌.

طبق گزارش بانک مرکزی، کارکنان بخش عمومی در این مدت دو هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان مالیات پرداختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۷.۱ درصدی روبه‌رو بود، اما در مقابل، کارکنان بخش خصوصی دو هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان مالیات دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۱۰ درصد رشد داشته است‌.

منبع: جهان صنعت

اعدام ملاعام سه زندانی در میدان پیام شیراز

حکم اعدام سه سارق مسلح ۷ صبح امروز چهارشنبه ۳۰ آبان در میدان پیام شیراز به مرحله اجرا درآمد.

» س- الف»، «ک- ق»،« ف-غ» سه سارق به اتهام محاربه از طریق مشارکت در سرقت‌های متعدد مسلحانه از بانک‌های شیراز و اصفهان، توام با ایجاد ناامنی و رعب و وحشت، از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده‌اند که احکام آنان به تایید دادگاه تجدید نظر رسید و برای اجرا، ابلاغ شد. براساس این گزارش، متهم ردیف اول این پرونده، عامل شهادت یکی از پرسنل نیروی انتظامی بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
XS
SM
MD
LG