لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ایران ۰۰:۳۹

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳۰ درصد مدارس سراسر ایران در آستانه تخریب


اعتراض کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در راستای پیگیری یک‌سال حقوق معوقه خود

تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج- آرشیو
تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج- آرشیو

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در راستای پیگیری یک‌سال حقوق معوقه خود و سرنوشت نامعلوم بیمارستان، اعتراض صنفی برگزار کردند. معترضین ابتدا در خیابان اصلی مقابل بیمارستان اعتراض صنفی برگزار کردند و بعد از آن هم، در مقابل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز حضور یافتند.

به گفته قاسم طاهری نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج؛ در تجمع امروز، حدود ۲۵۰ نفر از پرسنل به همراه تعدادی از جانبازان استان البرز حضور داشتند.

منبع: ایلنا

بیکاری تعدادی از کارگران یک شرکت خودروسازی

برخی پرسنل شرکت‌های فعال در حوزه خودروسازی در ارگ جدید بم از تعدیل دست‌کم ۴۰۰ کارگر طی دو ماه گذشته که در بین آنها کارگران با سابقه نیز حضور دارند، خبر دادند. از مهر ماه سال جاری این شرکت خودروسازی اقدام به تعدیل نیرو با قرار دادهای یک ماهه کرده و هرچند روز یکبار گروهی از کارگران باسابقه خود را تعدیل می‌کند.

براساس اظهارات کارگران تعدیلی؛ آخرین اخراج نیروی کار مربوط به روز گذشته دوشنبه ۲۸ آبان ماه می‌شود که حدود ۸۵ کارگر یکجا با اتمام قرارداد کار بیکار شدند. به گفته آنان؛ چندین سال است کارفرما با کارگران شاغل در این واحد قرارداد موقت یک‌ماهه بسته است تا بدین ترتیب امکان تعدیل کارگران به راحتی فراهم باشد.

منبع: ایلنا
XS
SM
MD
LG