لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۷

درگیری بر سر آب در کازرون؛ نیروی انتظامی: یک نفر کشته شد


اخبار و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از درگیری بر سر آب در روستای کمارج کازرون است و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تایید کرده یک نفر در درگیری‌ها کشته شده است.

محمد عبادی‌نژاد، فرمانده انتظامی کازرون مدعی است که ماموران نیروی انتظامی به سوی «متمردان» با سلاح ساچمه‌زنی «تیراندازی هوایی» کرده‌اند و یک نفر در جریان این تیراندازی مجروح شده و در بیمارستان فوت کرده است.

مشخص نیست چگونه تیراندازی هوایی منجر به مرگ یکی از حاضران شده است.

این مقام پلیس ایران همچنین عنوان کرده که نیروی انتظامی در پی صدور حکم قضایی، قصد «جمع آوری پمپ‌های غیرمجاز آب» را داشته اما تعدادی از افراد روستا «ضمن تمرد و تعدی به ماموران، اقدام به سنگ پرانی به سمت آنان و ایجاد درگیری» کرده‌اند.

این درحالی است که ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران گزارش داده که مردم محلی سال‌ها از رودخانه شاپور برای آبیاری باغ ها و کشت فصلی با استفاده از موتور پمپ‌های ثابت و سیار آب برداشت می کردند. اما حالا که آب رودخانه به شدت کاهش یافته است، مجریان قانون قصد جمع آوری موتور پمپ‌ها را داشتند.

خشکسالی و کمبود آب در ماه‌های اخیر باعث اعتراضات بسیاری در مناطق مختلف ایران شده که با سرکوب خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی و امنیتی مواجه شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG