لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۷

ادامه اعتصاب کامیون داران و رانندگان ایران


عکسی از اعتصاب رانندگان و کامیون داران در روزهای گذشته
عکسی از اعتصاب رانندگان و کامیون داران در روزهای گذشته

اعتصاب کامیون داران و رانندگان ایران همچنان ادامه دارد و یکی از مخاطبان صدای آمریکا با ارسال فیلمی از اعتصاب در اتوبان شهید بابایی تهران خبر داده است.

کامیون‌داران و رانندگان در ۱۶۰ شهر از ۲۵ استان ایران از روز اول خرداد اعتصاب صنفی خود را آغاز کردند. این کامیون‌داران و رانندگان کامیون دلایل اعتصاب خود را پائین بودن نرخ کرایه‌ها و بالا رفتن هزینه‌های کامیون، بالا بودن کمیسیون بار و قطع یارانه حق بیمه عنوان می‌کنند.

دولت ایران با افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ها موافقت کرد تا مانع از ادامه این اعتصاب شود اما با شکست مواجه شد و اعتصاب سراسری حمایت‌های بین‌المللی را نیز به همراه داشته است.

از جمله فدراسیون جهانی حمل و نقل که نماینده بیش از ۱۹ میلیون کارگر صنعت حمل و نقل از ۱۴۰ کشور جهان است، با انتشار بیانیه ای از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرده و اعلام کرده است که با رانندگان کامیون در ایران همبستگی کامل دارد.

صدای آمریکا پیش از این با پوشش کامل این اعتصاب سراسری٬ یکی از برنامه‌های روی خط را نیز به انعکاس مشکلات و مطالبات رانندگان و کامیون‌ داران اختصاص داده که می‌توانید خلاصه‌ای از این برنامه را در اینجا مشاهده کنید.

نظر بینندگان برنامه روی خط: مشکلات کامیون داران اعتصابی در ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG