لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۸

مقام ارشد امنیتی: اگر ایران علیه اسرائیل اقدام کند، ما اسد را سرنگون خواهیم کرد


سربازان اسرائیلی در مرز این کشور با سوریه
سربازان اسرائیلی در مرز این کشور با سوریه
گزارشی از بن کسپیت در وبسایت روزنامه جروسلم پست

یک مقام ارشد ارتش اسرائیل در واکنش به گفته های علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی، مبنی بر این که حمله اسرائیل به پایگاه هوایی «تی ۴» بی پاسخ نخواهد ماند، می گوید: «اگر ایرانی ها از مرز سوریه علیه اسرائیل دست به اقدامی بزنند، بشار اسد رئیس جمهور سوریه و رژیم اش بهای آن را خواهند پرداخت.»

این مقام ارشد نیروی دفاعی اسرائیل تاکید کرد: «اگر ایرانی ها تلاش کنند از مرز سوریه به اسرائیل یا منافع اش آسیب بزنند، رژیم اسد و خود اسد از صحنه روزگار محو خواهند شد.»

او می گوید: «توصیه ما به ایران این است که تلاش نکند دست به اقدامی بزند، زیرا اسرائیل مصمم است این مساله را تا آخر پیگیری کند.»

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، سه شنبه گفت که اسرائیل تمام گام های لازم را برای جلوگیری از استقرار یک پایگاه نظامی دائم ایران در سوریه برخواهد داشت.

لیبرمن گفت: «فارغ از این که چه بهایی داشته باشد، ما به ایران اجازه نخواهیم داد در سوریه جای پای خود را دائمی کند. ما هیچ انتخاب دیگری نداریم.»

مقام های امنیتی اسرائیل معتقدند ممکن است ایران حمله منتسب به اسرائیل را یا با سلاح های ایرانی منتقل شده به سوریه یا با قرض گرفتن تسلیحات سوری تلافی کند.

باور مقام های اسرائیلی این است که درگیری مستقیم میان اسرائیل، ایران و سوریه لزوما پای حزب الله را به این مناقشه باز نخواهد کرد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG