لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۹

روحانی شیعه خواستار ابطال شهروندی نصرالله در لبنان به خاطر رابطه با ایران شد


تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: یک روحانی شیعه لبنانی از مقام های مسول در لبنان می خواهد حسن نصرالله، رهبر حزب الله، را به دلیل «همکاری آشکار» و وفاداری اش به ایران از حق شهروندی لبنان محروم کنند.

محمد علی الحسینی هفته گذشته در مصاحبه ای با العربیه درباره دلیل درخواست ابطال شهروندی رهبر این گروه تروریستی گفت دکترین ولایت فقیه در ایران که به آیت الله علی خامنه ای قدرت رهبری سیاسی بخشیده فرای قانون اساسی لبنان است.

حسینی می گوید: «آن چه رژیم ایران با تزویر سیاسی پنهان کرده، از دهان نصرالله در رفته است. این اظهار نظرات به کشور، قانون اساسی و قانون لبنان آسیب زده است.»

این روحانی شیعه گفته است: «این همکاری آشکار یک لبنانی با کشوری خارجی است. از این رو، همان طور که بحرین به درستی عمل کرد و شهروندی همدستان با ایران که قصد تخریب جایگاه بحرین را داشتند باطل کرد، من از دولت لبنان می خواهم شهروندی حسن نصرالله را لغو کند.»

به اعتقاد حسینی ایران در تلاش برای تضعیف کشورهای عربی و پخش بذر نفاق در خاورمیانه است.

او می گوید: «ایران در پی ایجاد اختلاف و نفوذ در کشور ما است... مشکلات ما در لبنان از زمانی که ایران حزب الله را تاسیس کرد و به تهدید امارات متحده عربی، کویت و یمن و حمله به عربستان سعودی پرداخت، شروع شد.»

این روحانی شیعه همچنین ایران و «پیروان نصرالله» را متهم می کند که اسلام شیعه را در جهان اسلام سنی به مخاطره انداخته اند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG