لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

بوکوحرام ویدئوی گردن زدن دو «جاسوس» را منتشر کرد


ابوبکر شکو رهبر بوکوحرام
ابوبکر شکو رهبر بوکوحرام

گروه اسلامگرای افراطی بوکوحرام در نیجریه ویدیوئی منتشر کرده است که در آن تصاویر گردن زدن دو مرد نشان داده می‌شود. این نخستین بار است که این گروه، نظیر کاری که داعش انجام داده، از گرافیک‌ و تکنیک‌های ادیت پیشرفته استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این ویدئو که روز دوشنبه در اینترنت منتشر شده است، پیکارجویان بوکوحرام را پشت سر دو مرد که زانو زده‌ و دست‌هایشان از پشت بسته شده است، نشان می‌دهد و مرد دیگری، در حالی که چاقویی در دست دارد، بالای سر آنها ایستاده است.

یکی از محکومان مجبور می‌شود رو به دوربین بگوید مقامات به آنها برای جاسوسی علیه این گروه پول داده‌اند. در صحنه‌ای دیگر، جسد بدون سر او و محکوم دیگر دیده می‌شود.

به گزارش رویترز، انتشار این تصاویر ویدئویی، که اصالت یا تاریخ تهیه آن تائید نشده است، بر این نگرانی خواهد افزود که بوکوحرام عملیات خود را گسترش دهد و و درصدد آن است از شبکه‌های تروریستی بین المللی، از جمله القاعده و داعش الهام بگیرد.

به گفته رئیس جمهوری نیجریه، بوکوحرام با هر دو شبکه متحد است. این گروه در تلاش برای ایجاد یک حکومت اسلامی در شمال نیجریه، هزاران تن را کشته و صدها نفر را نیز ربوده است.

پیکارجویان این گروه افراطی، در ماه‌های اخیر بر حملات مرزی به کامرون، چاد و نیجر افزوده‌اند.

XS
SM
MD
LG