لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

جو بایدن: مبارزه با افراطگرایی ورای توسل به نیروی قهریه است


جوبايدن: يک وجه مبارزه با افراطگرائی از بین بردن جذبه گروه‌ها است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

همايش مبارزه با افراط‌‌گرايی خشونت‌بار روز سه‌شنبه در واشنگتن آغاز به ‌کار کرد. در آغاز اين همايش معاون رئيس جمهوری ايالات متحدهتاکيد کرد که مبارزه با افراطگرایی ورای توسل به نیروی قهریه است.

جو بايدن در ادامه افزود جنبه دیگر این مبارزه از بین بردن جذبه گروه‌های افراطی است.

بنا به دعوت کاخ سفيد، مقامات بیش از ۶۰ کشور جهان در اين همايش شرکت دارند. قرار بود که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز در دو نشست اين همايش سخنانی ایراد کند.

در مقاله‌ای که روز چهارشنبه ۱۸ فوريه ۲۰۱۵ (۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۳ ) به ‌قلم آقای اوباما در روزنامه لس‌ آنجلس تایمز منتشر شد، رئيس جمهوری آمريکا می‌گويد با ایجاد فرصت‌های عادلانه بیشتر برای شهروندان می‌توان با ایدئولوژی گروه‌های افراطی مبارزه کرد.

در نشست روز سه‌شنبه سه طرحی که ظرف چند سال گذشته در آمریکا به‌ این منظور اجرا می‌شود، معرفی شدند.

موضوع گفتگوهای روز دوم همایش در روز چهارشنبه، تبادل تجربيات آمريکا و دیگر کشورهای شرکت کننده بود.

مساله‌ای که در کانون توجهات قرار داشت چگونگی جذب جوانان گروه‌های اقليت در جامعه بود.

جو بايدن در بخشی از سخنان خود گفت «جوامع بايد گزينه‌های مثبتی پيش روی مهاجران بگذارند. ايجاد فرصت و ايجاد تعلق، به اين معنی که برای آنها ایجاد فرصت کنند و از اين طريق به ‌آنها حس تعلق بدهند، تا جاذبه توسل تروریست‌ها به ارعاب، انزوا، نفرت و سرخوردگی بی‌اعتبار گردد.»

بخشی از مباحث روز دوم شامل راه‌کارهايی برای جذب دختران و زنان به فعاليت‌های مثبت بود.

نکته مهم ديگری که در روز دوم به‌ آن اشاره شد، اين مساله بود که نیروهای پلیس نیز باید با گروه‌های مذهبی، مدنی و کسبه رابطه حسنه‌ای برقرار کنند.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG