لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۴

باراک اوباما لایحه بودجه ۲۰۱۶ را به کنگره ارائه کرد


باراک اوباما لایحه بودجه ۲۰۱۶ را به کنگره ارائه کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

رییس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه لایحه بودجه کل کشور برای سال مالی آینده را به کنگره ارائه کرد.

مبلغ بودجه پیشنهادی باراک اوباما نزدیک به ۴ تریلیون دلار است که مهم‌ترین بخش آن را باید همانطور که انتظار می‌رفت، افزایش درآمد طبقه متوسط از طریق افزایش مالیات بیشتربر درآمد طبقه ثروتمند و سود شرکت‌ها ذکر کرد.

در این بودجه پیش بینی یک کسر درآمد ۴۷۴ میلیارد دلاری، یعنی ۲ و نیم درصد تولید ناخالص ملی، نیز پیش بینی شده است. این بودجه کمابیش انعکاس نکاتی است که آقای اوباما ماه گذشته در سخنرانی وضعیت کشور در کنگره به آنها اشاره کرده بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه هنگام شرکت در مراسمی در وزارت امنیت داخلی، درباره طرح بودجه ۲۰۱۶ صحبت کرد و گفت «بودجه‌ای که من امروز به کنگره اراسل کردم، از طریق کاهش هوشمندانه هزینه‌ها و اصلاحات مالیاتی تامین هزینه شده است.»

آقای اوباما در ادامه افزود «به عنوان مثال، کد مالیاتی ما در حال حاضر پر از نقاط ضعف به سود منافع خاص است، مانند راه های فرار سپرده‌ها، که به ثروتمندان آمریکایی اجازه می‌دهد از پرداخت مالیات خودداری کنند. همچنین از اصلاح مالیاتی برای کاهش مالیات طبقه متوسط استفاده میکنیم که برای اقتصادمان خوب است.»

این بودجه همچنین شامل یک نوبت افزایش ۱۴ درصدی مالیات بر سود شرکت‌های خارجی است، که در آمد حاصل از آن، بخشی از هزینه حدود ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری روی بهبود وضعیت شاهراه‌ها و پل‌ها و دیگر فعالیت‌های عمده زیربنایی کشور را تامین می‌کند.

مالیات دهندگان ثروتمند آمریکا همچنین ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه اعتبار مالیاتی طبقه متوسط و کم در آمد آمریکا را تامین خواهند کرد.

جمهوریخواهان بارها خواست آقای اوباما برای وضع مالیات بیشتر بر ثروتمندان را رد کرده‌اند و این طرح از هم اکنون مخالفت‌هایی را از سوی جمهوریخواهان که هردو مجلس کنگره را کنترل می‌کنند، برانگیخته است. جمهوریخواهان در مقابل، در پی اصلاح برنامه بیمه بهداشت و خدمات اجتماعی هستند.

۴ سال پیش باراک اوباما و کنگره روی تعهد مبنی بر کاهش هزینه ها توافق کردند، اما اکنون رییس جمهوری دموکرات آمریکا از کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان می‌خواهد اقدامات ریاضتی که چهار سال پیش اتخاذ شد را متوقف کنند .

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG