لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۲

دبیر کل حزب الله: خواهان جنگ با اسرائیل نیستیم، اما آمده‌ایم


دبیر کل حزب الله لبنان روز جمعه اعلام کرد گروه تحت رهبری او خواهان جنگ با اسرائیل نیست، با این حال برای جنگ «درهر زمان و درهر کجا» آماده است.

حسن نصرالله، در سخنانی در جمع هزاران نفر از طرفدارانش در جنوب بیروت، ضمن بیان این مطلب گفت حزب الله از جنگ هراس ندارد، و اگر اسرائیل خشونت بیشتری را موجب شود، به آن پاسخ خواهد داد.

او که از طریق یک ارتباط ویدئویی درمراسم یادبود شش عضو حزب الله و یک فرمانده سپاه ایران که در اثر حمله هوایی اسرائیل درسوریه کشته شدند سخن می‌گفت، در ادامه افزود حزب الله حق دارد حملات آینده اسرائیل را در هر زمان و مکانی که بخواهد، تلافی کند.

از زمان حمله هوایی اسرائیل ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه)، این نخستین بار بود که حسن نصرالله درباره آن اظهار نظر می‌کرد. حزب الله روز چهارشنبه با یک حمله راکتی در مناطق مرزی، که گفته می‌شود عملیاتی انتقام‌جویانه بوده است، دو سرباز اسرائیلی را کشت و هفت نفر دیگر را مجروح کرد.

اسرائیل نیز برای ساعاتی با گلوله‌باران بخش‌هایی از جنوب لبنان، به حمله حزب‌الله پاسخ داد. با این حال پس از نشست کابینه امنیتی اسرائیل، این حملات متوقف شد و پس از آن نیز هر دو طرف اعلام کردند که تمایلی به تشدید درگیری ندارند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ایران را مسئول حمله اخیر حزب الله دانست و روز پنجشنبه گفت اسرائیل به دفاع از خود در برابر تمام تهدیدهای دور و نزدیک ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG