لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۱

آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی با امارات


پیش بازی ایران – امارات
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:09:01 0:00

پیش بازی ایران – امارات

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، تیم امارات آخرین حریف ایران در مرحله گروهی مسابقات جام ملتهای آسیا را بهترین تیم غرب آسیا دانست.

کی روش که به همراه خسرو حیدری در کنفرانس خبری پیش از بازی شرکت کرده بود، گفت که بیشتر بازیکنان امارات نزدیک به یک دهه است که با هم بازی میکنند و چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا میکنند.

محمود ابراهیم زاده، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره سخنان کی روش به علی عمادی خبرنگار ورزشی صدای آمریکا گفت: «اگر چه امارات از نظر تدارکات از ایران بهتر عمل کرده است اما این تیم در اوج آمادگی هم توان مقابله با فوتبال ایران را ندارد».

این بازیکن سابق تیم ملی ایران گفت که ایران در بازی روز دوشنبه مقابل امارات به برد نیاز دارد و به همین دلیل باید با ترکیب تهاجمی به میدان برود و هجومی بازی کند.

سومین بازی تیم ایران در مرحله گروهی روز دوشنبه در شهر بریزبین در مقابل امارات برگزار می‌شود. ایران و امارات هر دو از گروه خود صعود کرده‌اند و نتیجه این بازی در تعیین سرگروهی تاثیر دارد. ایران در صورت برد به عنوان تیم اول صعود کرده و در مرحله بعد مقابل عراق قرار می‌گیرد اما در صورت تساوی یا باخت مقابل امارات، در مرحله بعد باید با ژاپن بازی کند.

به گفته ابراهیم زاده، در صورت نتیجه نرفتن تیم ملی ایران مقابل امارات، ایران در مرحله بعد مقابل ژاپن به مشکل خواهد خورد چرا که ژاپن فوتبالی به مراتب مدرن تر و پیشته تری را به نمایش میگذارد.

کی روش در تمرین تیم ملی روز شنبه تیم ملی که نخستین تمرین پس از بازی با قطر بود به اشکان دژاگه، مهرداد پولادی، وریا غفوری، سردار آزمون و مرتضی پورعلی گنجی استراحت داد. کی روش پیش از برگزاری تمرین حدود ۳۰ دقیقه با بازیکنان صحبت کرد.

فرهاد کاس‌نژاد، روزنامه‌نگار ورزشی به بخش فارسی صدای آمریکا عملکرد تیم ملی فوتبال ایران را تا این مرحله با توجه به نداشتن بازی تدارکاتی قابل توجه، خوب و قابل قبول توصیف کرد.

کاس‌نژاد در پاسخ به برخی انتقادات به تیم ملی مبنی بر اینکه تیم با شیوه دفاعی بازی می‌‌کند گفت که وقتی تیمی بدون بازی تدارکاتی قابل توجه وارد یک دوره مسابقات سنگین می‌شود باید در حد مقدورات از آن انتظار داشت. او در عین حال به این نکته اشاره کرد که تیم ایران در حالی که در دو بازی از حریف جلو بوده، در خط حمله دو تعویض داشته است.

این خبرنگار ورزشی، در ادامه بدون حاشیه بودن تیم ملی ایران را در این دوره از مسابقات، نقطه قوت این تیم دانست و گفت: «در این تیم سرمربی سوپر استار است و حرف آخر را او می‌زند و این برای فوتبال ایران بسیار لازم است.» او همچنین یکی دیگر از نقاط قوت تیم ملی را خونسرد بودن و آگاهانه بازی کردن آن دانست.

XS
SM
MD
LG