لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۴

دومین دیدار باراک اوباما و دیوید کامرون در کاخ سفید


دیدار باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده (راست) و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در کاخ سفید - ۲۵ دی ۱۳۹۳

دومین روز از دیدار دوجانبه باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز جمعه در کاخ سفید آمریکا برگزار خواهد شد.

به گفته مقام های کاخ سفید در این دور از مذاکرات درباره تروریسم، مبارزه با ابولا، اقدامات روسیه در اوکراین و همچنین امنیت سایبری گفتگو خواهد شد.

همچنین انتظار می‌رود دو رهبر طرح‌های خود را برای برای برگزاری یک «رزمایش‌ سایبری» مشترک در اواخر سال جاری، با انجام حمله‌‌ای ساختگی به برخی بانک‌ها، اعلام کنند.

نخست وزیر بریتانیا پیش از این گفته است قصد دارد از رییس جمهوری آمریکا درخواست کند تا شرکت‌های فناوری آمریکایی، مانند گوگل و فیسبوک را تحت فشار بگذارد، تا راه دسترسی دولت‌ها به ارتباطات و مکاتبات کدگذاری شده امکان پذیر شود.

موضوعی که پس از افشا اقدامات آژانس امنیت ملی ایالات متحده در شنود مکالمات تلفنی میلیون‌ها شهروندان آمریکایی، خشم افکار عمومی را در پی داشته است.

افشاگری ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی همچنین نشان داد چندین شرکت اینترنتی آمریکایی، امکان دسترسی به داده‌های مشتریان را برای آن فراهم کردند.

رئیس جمهوری ایالات متحده و نخست وزیر بریتانیا پنجشنبه شب در جریان یک ضیافت شام در کاخ سفید دیدار کردند. آنها پیشتر در مقاله مشترکی که در نشریه تایمز لندن منتشر شد، وعده دادند جبهه مشترکی علیه گروه‌های تندرو اسلامگرا تشکیل دهند.

XS
SM
MD
LG