لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

اوباما و کامرون: به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم آزادی بیان را پایمال کنند


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا می‌گویند به تروریست‌ها اجازه نخواهند داد آزادی بیان و عقیده را پایمال کنند.

این دو رهبر در مقاله مشترکی که در روزنامه تایمز لندن منتشر شد، نوشته‌اند که «این قاتلان وحشی و ایدئولوژی انحرافی آنها را به زانو در خواهند آورد.»

در این مقاله آمده است که افراطگرایان قادر نخواهند بود جهانیان را مرعوب کنند، اعم از این که این متحجران به تنهایی عمل کنند، یا به صورت گروهی، مانند القاعده و داعش و بوکوحرام.

آنها همچنین به فشارهای دیپلماتیک بر روسیه به دلیل بحران اوکراین اشاره کردند.

رئیس جمهوری ایالات متحده پنجشنبه شب میزبان دیوید کامرون در کاخ سفید است و قرار است درباره مسائل بین‌المللی گفتگو کنند.

کاخ سفید با اعلام این خبر گفت که دوست و متحد صمیمی رئیس جمهوری آمریکا به دیدن او می‌آید؛ بنابر این همه چیز برای یک گفتگوی سازنده و و موفق میان دو متحد آماده شده است.

آمریکا بطور کلی از همه دوستان و متحدانش با تمجید و تحسین یاد می کند؛ اما در این مورد بریتانیا از موقعیت ممتازی برخوردار است؛ و این دو رهبر در ۵ سال اخیر در مسائل بین المللی همکاری نزدیکی داشته اند.

وقایع و تحولات اخیر، مثل پیدایش داعش، حمله به مجله شارلی ابدو در پاریس، و نظایر آن یادآور آن است که بیشترین همکاری میان آمریکا و کشورهای اروپا در زمینه مبادله اطلاعات صورت می گیرد، و این بار نیز مسأله جنگ سایبری و مبادله اطلاعات در رأس گفتگوی رهبران آمریکا و بریتانیا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG