لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۴

سناتور جمهوریخواه آمریکا: ایران مانند داعش با غرب در جنگ است


سناتور جمهوریخواه تام کاتن
سناتور جمهوریخواه تام کاتن

یک سناتور جمهوریخواه آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را حامی تروریسم بین‌المللی قلمداد کرد و گفت تهران هم مانند داعش با غرب در جنگ است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، سناتور تام کاتن در سخنانی در بنیاد هریتیج، با متهم کردن ایران به دست داشتن در انفجارهای بیروت و خوبار در دهه ۸۰ میلادی، که به کشته شدن صدها نظامی آمریکایی منجر شد، حکومت ایران را به استفاده از سپاه قدس، حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی، و گروه‌های شیعه در سطح منطقه علیه آمریکا و متحدانش متهم کرد.

سناتور کاتن همچنین ایران را مسئول مرگ هزاران نظامی آمریکایی در عراق و افغانستان توصیف کرد و دستیابی ایران به سلاح اتمی را، با توجه به سیاست تسکین و مدارایی که دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با تهران در پیش گرفته است، بسیار خطرناک توصیف کرد.

پیشتر، سامانتا پاور سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفته بود که در بحبوحه مذاکرات، دولت اعتقاد دارد که تمام شعبات دولت آمریکا باید در حمایت از دستیابی به یک توافق جامع هسته‌ای با ایران موضع واحدی اتخاذ کنند.

توافقی که به گفته خانم پاور، متضمن صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود که هدف مشترک (تمام جناح‌های آمریکا) محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG