لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

ناشران ۲۹ کشور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال قطر


بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللی کتاب دوحه برگزار شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

نمایشگاه بین‌المللی کتاب قطر، امسال در ابعاد وسیع‌تر و با حضور گسترده‌تر ناشران در حال برگزاری است.

قطر، امسال با انتقال نمايشگاه بين‌المللی کتاب به مرکز ملی گردهمايی در دوحه، فضای بيشتری را در اختيار ناشران ۲۹ کشور مختلف جهان قرار داده است، به اضافه اين که امسال ۷۹ غرفه به کتاب کودکان و ۲۵ غرفه به کتاب‌های مربوط به فناوری‌ اختصاص دارد.

به گفته يکی از بازديدکنندگان «نمايشگاه امسال خيلی مورد توجه قرار گرفته، غرفۀ مصر و عربستان سعودی امسال بزرگتر از هر سال است. تنوع کتاب‌ها برای هر گروه سنی بيشتر شده است و طيف گسترده‌تری از کتاب‌هایی با موضوع علمی وجود دارد».

اين بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللی کتاب دوحه است که از روز چهارشنبه ۱۷ دی آغاز شده است و تا جمعۀ آينده، ۲۷ دی ماه، ادامه خواهد داشت.

برخلاف سال‌های قبل، کتاب‌ها، به ويژه کتاب‌هايی که به زبان‌های مختلف چاپ شده‌اند، از تنوع بيشتری برخوردار هستند. بازديدکننده ديگری معتقد است «به اندازه کافی تنوع وجود دارد. پارسال چند کتاب بود که نتوانستم در نمايشگاه پيدا کنم. اما امسال يک کتاب از ناشرهای مختلف در چند تا غرفه وجود دارد. به نظرم مشکل کمبود کتاب امسال برطرف شده است».

دست اندرکاران برپايی نمايشگاه دوحه می‌گويند، به نظر می‌رسد کتاب‌های داستانی، به ويژه داستان‌های بلند و مسائل اقتصادی پرطرفدارتر از کتاب‌های ديگر هستند. کتاب «۵۰ اسطورۀ روانشناسی» در نمايشگاه امسال يکی از پرفروشترين کتاب ها بوده است.

نمايشگاه امسال علاوه بر معرفی ناشران جهان، فستيوال فرهنگی دوحه را که آخرين بار در سال ۲۰۰۸ برگزار شده بود بار ديگر زنده کرد. همچنين سعی شده است با انجام فعاليت‌های مختلف برای کودکان‌، از جمله قصه‌خوانی و راه اندازی کارگاه‌های مختلف، مخاطبان جوان به کتاب و کتابخوانی و انجام فعاليت‌های فرهنگی تشويق شوند.

XS
SM
MD
LG