لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

تجلیل باراک اوباما از آموزگاران در کاخ سفید


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مراسم تجلیل از آموزگاران نمونه در کاخ سفید گفت آنان برای پول کار نمی کنند و قطعاً برای این نیست که ساعات کارشان کم است. آنان هر روز به کلاس درس می روند تا تدریس کنند زیرا به این کار عشق می ورزند.

یکی از برنامه های مهم داخلی پرزیدنت اوباما توجه به بهبود مسائل آموزشی در آمریکاست و در همین چارچوب است که کاخ سفید بعد از ظهر روز سه شنبه میزبان آموزگاران و مدیران برگزیده سال از ایالت های مختلف آمریکا بود.

در مراسم ویژه ای که به همین مناسبت در کاخ سفید برگزار شد، باراک اوباما پس از خوشآمد به تمام شرکت کنندگان و با اشاره به این که هم خواهرش آموزگار است و هم مادرش مدتی به کار آموزشی اشتغال داشته گفت، ما امروز این فرصت را یافته ایم تا برای نقش مهمی که آموزگاران در زندگی کودکان و مردم ما ایفاء می کنند؛ سپاس فراوان خود را ابراز کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به گروه آموزشی که در پشت سر وی ایستاده بود گفت این گروه از شهرهای مختلف کوچک و بزرگی به اینجا آمده اند، از مدارس مختلفی که در آن به کار آموزشی اشتغال دارند.

این آموزگاران به کودکان ما الهام می دهند و عشق را در آنان تشویق می کنند. آقای اوباما سپس با اشاره به این مسئله که رساندن فرزند برای نخستین بار به مدرسه برای هیچ پدر یا مادری احساس راحتی نیست، گفت چند ماه پیش هنگامی که شش کارمند آموزشی (دبستان سندی هوک) برای حمایت و حفظ کودکانی که به آنان سپرده شده بودند، جان خود را از دست دادند، ما شاهد تعهد عمیق گروه آموزشی آن دبستان به کودکان شدیم.

در آن لحظات ما دیدیم که چگونه آن آموزگاران شجاع به جهان نشان دادند که تنها به آموختن به کودکان نمی پردازند، بلکه آنان را در آغوش می گیرند و به آنان عشق می ورزند.

رئیس جمهوری آمریکا در پایان سخنان خود از تمام آموزگارانی که برای ساختن آینده ای درخشان به کودکان کمک می کنند؛ سپاسگزاری کرد.
XS
SM
MD
LG