لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۶

توقیف ۲۰ نفر به ظن ترورهای اتمی در ایراندر ایران، وزیر اطلاعات شمار دستگیر شدگان مورد ظن در ترور دانشمندان اتمی را حدود ۲۰ نفر اعلام کرده است، اما می گوید اطلاعات بیشتری نمی دهد زیرا اقدامات برای شناسائی مرتبطین احتمالی دیگر ادامه دارد.

خبرگزاری نیمه دولتی مهر امروز، یکشنبه، اظهارات حیدر مصلحی در توضیح به باشگاه خبرنگاران جوان را نقل کرد که گفته است «وقتی متهمی بازداشت می شود، همیشه فقط خودش هدف دستگیری نیست، و در بسیاری موارد از طریق او می خواهیم مرتبطین وی را پیدا کنیم».

خبرگزاری مهر همچنین در باره اتهامات دستگیر شدگان، اظهارات آقای مصلحی را نقل می کند که گفته است «چون فعلا پرونده در دست تحقیق است لذا باید قدری صبر کرد تا سایر اتهامات کاملا محرز و کاملا مستند شود. اما اجمالا می توانم بگویم که اتهامات آنها بیش از آن است که در اطلاعیه اخیر ماه آمده بود».

وزارت اطلاعات هفته گذشته در اطلاعیه خود به «شناسائی عده ای از افسران اطلاعاتی رژیم جعلی حاکم بر سرزمین های اشغالی و تروریست های آنها» اشاره کرده بود. جمهوری اسلامی ایران معمولا از اسرائیل با عناوین «رژیم صهیونیستی» و یا «رژیم جعلی حاکم بر سرزمین های اشغالی» نام می برد.

خبرگزاری آسوشتدپرس در گزارشی از تهران می گوید آقای مصلحی مدعی شد که مظنوین از طريق یک کشور همسایه بین ایران و اسرائیل رفت و آمد می کردند. وی از کشوری نام نبرد اما ایران قبلا آذربایجان را به پناه دادن به تروریست های مرتبط بااسرائیل متهم ساخته است.
XS
SM
MD
LG