لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۵

تهران از توقیف عوامل ترورهای اتمی خبر می دهد


عکس خبرگزاری نیمه دولتی فارس از صحنه یکی از ترورها
عکس خبرگزاری نیمه دولتی فارس از صحنه یکی از ترورها
در ایران، وزارت اطلاعات می گوید عوامل ترور دانشمندان هسته ای را دستگیر و زندانی کرده است.

وزارت اطلاعات در بخشی از اطلاعیه ای که امروز، پنجشنبه، عینا توسط خبرگزاری های داخلی منتشر شد می گوید «سلسله عملیات سنگین و همه جانبه اطلاعاتی که پس از وقوع اولین ترور هسته ای آغاز شده بود، با ترورهای بعدی، هرچه شدید تر و گسترده تر و متهورانه تر استمرار یافت، تا با حصول اشراف اطلاعاتی بر تعدادی از پایگاه ها و ایستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی رژیم صهیونیستی، و با گستردن تور اطلاعاتی بر آنها، به شناسائی عده ای از افسران اطلاعاتی رژیم جعلی حاکم بر سرزمین های اشغالی و تروریست های مزدور آنها انجامید».

جمهوری اسلامی ایران از اسرائیل اغلب با عناوین «رژیم صهیونیستی» و یا «رژیم جعلی حاکم بر سرزمین های اشغالی» نام می برد.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود افزوده است که «با تعقیب و مراقبت های شبانه روزی و ره گیری سوژه ها و سرنخ ها در داخل و خارج از کشور، نهایتا عوامل اصلی ترور شهید شهریاری، شهید احمدی روشن و شهید قشقائی شناسائی شده، و طی سلسله عملیات برق آسا و مقتدرانه و در مناطق مختلف دستگیر شده، و به بازداشتگاه ها منتقل گردیدند».

وزارت اطلاعات در همین اطلاعیه می گوید «در روزهای آینده و به محض برطرف شدن برخی ملاحظات امنیتی و حفاظتی، اطلاع رسانی بیشتری پیرامون ابعاد مختلف این عملیات بزرگ صورت خواهد داد».

خبرگزاری فرانسه در گزارشی در همین زمینه با نقل بخش هائی از اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران در باره چگونگی توقیف ها می گوید این اطلاعیه در باره تعداد ، هویت و تابعیت دستگیر شدگان، و نیز در مورد محل و زمان دستگیری آنان، توضیحی نمی دهد.

این خبرگزاری می گوید ایران اغلب در باره توقیف مظنونین اسرائیلی و یا جاسوسان آمریکائی خبرهائی منتشر می کند اما مدارکی ارائه نمی دهد که اتهامات عنوان شده را تائید کند
XS
SM
MD
LG