لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۱

نظر سنجی جهانی درباره اوباما و سیاستهایش


یک نظرسنجی بین المللی نشان می دهد پرزیدنت باراک اوباما و سیاستهای او درباره اروپا، ایران و جهان اسلام مورد توجه مثبت مردم جهان است.

مرکز پژوهشی «پیو» در آمریکا در نظرسنجی خود از مردم ۲۱ کشور به این نتیجه رسیده است که نظر مردم به طور عمومی نسبت به آمریکا مثبت تر از سال ۲۰۰۸ است.

نظر سنجی نشان داده که بیشترین تغییر نظر نسبت به آمریکا در میان اروپاییان روی داده، اما تغییر چندانی در میان تعدادی از ملل مسلمانِ «مهم استراتژیکی» به وجود نیامده است.

نظر سنجی نشان می دهد که اکثریتی از اروپاییان نسبت به آقای اوباما اعتماد دارند و سیاستهای او را تایید می کنند. نظرسنجی همچنین دریافت که حمایت زیادی از آقای اوباما برای انتخابات مجدد وی در میان مردم برزیل و ژاپن وجود دارد.

دست کم سی درصد از مردم مصر، تونس، ترکیه و اردن که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، اطمینان خود را نسبت به آقای اوباما ابراز داشته اند ولی شوق اندکی در خاورمیانه نسبت به انتخاب مجدد او وجود دارد و اکثریت در مصر، اردن، و لبنان مخالف انتخاب مجدد آقای اوباما هستند.

با این حال، مردم هم در اروپا و هم در بسیاری از ملل مسلمان نظر بهتری نسبت به آقای اوباما در قیاس با سلف او آقای بوش دارند.
XS
SM
MD
LG