لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

اسد خارجی ها را به توطئه علیه سوریه متهم کرد


Južnoafrički olimpijac Oscar Pistorius na prvom sudskom pretresu nakon sto je ubio djevojku, manekenku  Reeva Steenkamp.
Južnoafrički olimpijac Oscar Pistorius na prvom sudskom pretresu nakon sto je ubio djevojku, manekenku  Reeva Steenkamp.
بشار الاسد رئیس جمهوری سوریه امروز، یکشنبه، به پارلمان گفت سوریه با توطئه ای خارجی روبروست که می خواهد کشور را نابود کند. این نخستین سخنرانی رهبر سوریه در پارلمانی است که انتخابات آن در ماه گذشته انجام گرفت.

آقای اسد ضمن تکذیب هر گونه مداخله دولت خود در کشتار حوله گفت حتی «هیولاها» هم چنین عملی را مرتکب نمی شوند.

اشاره رهبر سوریه به قتل عامی بود که ماه گذشته در حوله بیش از ۱۰۰ کشته بجا گذاشت - که ۴۹ قربانی آن کودکان کودکان بودند

سنخرانی آقای اسد در پارلمان جدید در عین حال به فاصله یک روز پس از آن انجام گرفت که رهبران اتحادیه عرب برای تبادل نظرهائی اضطراری با کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه در دوحه، پایتخت قطر، تشکیل جلسه دادند.

آقای عنان گفت «شبح جنگی تمام عیار» در سوریه روز به روز گسترده تر می شود. وی گفت جنایات اخیر، ازجمله کشتار کودکان، زنان و مردان در سوریه گویای آن است که درگیری ها به سرعت از کنترل خارج می شود.

در همین حال هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه با همتای روسی خود سرگئی لاوروف در باره همکاری مشترک برای کمک به سوری ها در استراتژی گذار سیاسی خود تبادل نظر کرد.
XS
SM
MD
LG