President Joe Biden delivers remarks on the economy in the State Dining Room of the White House, Friday, Jan. 22, 2021, in…
پرزیدنت جو بایدن در کاخ سفید، جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در یک سخنرانی از کاخ سفید، نسبت به عمیق‌تر شدن بحران کرونا هشدار داد و بر انجام اقدامات ضروری تاکید کرد.

پرزیدنت بایدن روز جمعه ۳ بهمن گفت، بحران همه‌گیری کرونا به جای بهبودی، در حال عمیق‌تر شدن است.

چهل و ششمین رییس جمهوری ایالات متحده که ظهر چهارشنبه کار خود را رسما آغاز کرد، در ادامه با اشاره به شیوع بیشتر بیماری کووید۱۹، هشدار داد: «ما در یک وضعیت اضطراری ملی قرار داریم.»

وی افزود: نمی‌توان شاهد بود که مردم شغل خود را از دست می‌دهند و با مشکلات اقتصادی بیشتر روبرو می‌شوند؛ باید دست به کار شد و اقدامات بیشتر و سریع‌تری را انجام داد.

وی با بیان این که برای مقابله با پیامدهای منفی اقتصادی کرونا «طرح نجات آمریکا» تنظیم شده است، گفت نخستین کاری که انجام خواهد شد «ارائه کمک‌های مستقیم مالی به کسانی که بیشترین آسیب را دیده‌اند» خواهد بود.

پرزیدنت بایدن جزئیات طرح مقابله با تبعات منفی اقتصادی همه‌گیری کرونا را تشریح و تاکید کرد: «باید همین حالا اقدام کنیم و ابزارهای آن را هم داریم.» 

وی در ادامه چند فرمان اجرایی را در همین راستا امضا کرد.

کمک به حدود ۲۹ میلیون آمریکایی، از جمله ۱۲ میلیون کودک، که به غذای کافی دسترسی ندارند و توزیع کارآمد و منصفانه کمک‌های دولتی، از جمله فرمان‌های اجرایی مهمی است که آقای بایدن امروز امضا کرد.