Liverpool team players pose prior to the start of a second leg, round of 16, Champions League soccer match between Liverpool…
لیورپول مدعی اصلی قهرمانی

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس که به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود یکصد روز تعطیل شده بود، از روز چهارشنبه با بازی تیمهای آستون ویلا و شفیلد یونایتد آغاز شد.

به گزارش سرویس جهانی «بی بی سی»، براساس برنامه اعلام‌ شده، با برگزاری کامل مسابقات ۲۰ تیم حاضر در این رقابت‌ها، فصل کنونی در تاریخ ۲۶ ژوییه به پایان می‌رسد و تکلیف قهرمان، تیم‌های راه‌یافته به بازی‌های اروپایی، و باشگاه‌های سقوط کرده به رده پایین‌تر مشخص میشود.

به این ترتیب ۹۲ بازی باقی‌مانده این فصل، در یک پنجره زمانی ۴۰ روزه ‌‌و به صورت فشرده برگزار خواهد شد.

این مسابقات پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگران خواهد بود تا از گسترش احتمالی ویروس کرونا جلوگیری شود.

بازی‌های نخست به یاد جان‌باختگان ویروس کرونا با یک دقیقه سکوت آغاز می‌شود و به احترام کارکنان نظام درمانی بریتانیا، روی پیراهن بازیکنان یک قلب کوچک حک می‌شود.

در ۱۲ بازی نخست و برای بزرگداشت جرج فلوید، روی پیراهن بازیکنان به جای نام آنها، جمله «جان سیاهان مهم است» درج می‌شود.

آزمایش ویروس کرونا که در هشت مرحله روی بازیکنان، اعضای ‌کادر فنی، و مسئولان تدارکات تیم‌ها انجام شد، نشان داد که از میان ۸۶۸۷ آزمایش انجام‌شده ۱۶ تن به این ویروس مبتلا بودند و اکنون قرنطینه شده‌اند.

در حال حاضر لیورپول با ۲۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، صدرنشین جدول است و تقریبأ قهرمانی این تیم‌ قطعی است.

در انتهای جدول تیم‌های بورنموث، آستون ویلا، و نوریچ سیتی برای فرار از سقوط تلاش می‌کنند.

لیورپول در صورت شکست نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خود، یعنی منچسترسیتی، مقابل آرسنال، و‌ پیروزی در نخستین دیدارش، بعد از ۳۰ سال قهرمان لیگ برترانگلیس می‌شود.

تیم فوتبال برایتون که علیرضا جهانبخش، ملی پوش ایرانی، در آن بازی می‌کند، در میانه جدول و‌ نزدیک به منطقه خطر است و در صورت کسب نتایج نامناسب، می‌تواند یکی از گزینه‌های سقوط باشد.