Ohio Gov. Mike DeWine, left, gets his first dose of the COVID-19 vaccine from Dr. Kevin Sharrett, Tuesday, 2, 2021, in…
فرماندار اوهایو در حال زدن واکسن

فرماندار اوهایو برای تشویق افراد مردد به زدن واکسن، لاتاری با جوایز یک میلیون دلاری گذاشته است.

مایک دواین، فرماندار جمهوریخواه ایالت اوهایو اعلام کرد که طی پنج هفته آینده، از میان اسامی افرادی که حداقل یک دز واکسن دریافت کرده باشند پنج نفر به قید قرعه‌ انتخاب خواهند شد و به هر کدام از آنها یک میلیون دلار تعلق خواهد گرفت.

این مبلغ قرار است از بسته حمایتی دولت برای کمک‌رسانی به بحران کرونا پرداخت شود.

مشخص نیست این طرح با مقررات فدرال در مورد استفاده از این بسته‌های حمایتی مطابقت داشته باشد.

آقای دواین در توییتر نوشت شاید برخی، او را برای چنین اقدامی «دیوانه» بخوانند و آن را هدر دادن پول بدانند. ولی به گفته این فرماندار جمهوریخواه، هدر دادن واقعی، زندگی‌هایی است که به رغم در دست بودن واکسن برای همگان، بر اثر ابتلا به کرونا از دست می‌رود.

به گزارش روزنامه «گاردین»، منتقدان این طرح می‌گویند بهتر است این پول صرف ارائه واکسن به افرادی می‌شد که به دلایل گوناگون و موانع متعدد، از جمله عدم توانایی در استفاده از سیستم اینترنتی برای ثبت‌نام و یا رفت و آمد به محل واکسیناسیون، واکسن نخواهند زد.

دولت پرزیدنت بایدن برای برطرف کردن این موانع به ویژه در جوامع کم‌درآمد، شش میلیارد دلار اختصاص داده است.

یکی دیگر از ابتکارهای ایالت اوهایو برای تشویق به واکسیناسیون در بچه‌های دوازده تا هفده سال، انتخاب چند نوجوان برای دریافت بورسیه کامل چهار سال دانشگاه است.

Jennifer Lopez performs at "Vax Live: The Concert to Reunite the World" on Sunday, May 2, 2021, at SoFi Stadium in Inglewood,…
ستاره‌های بزرگ موسیقی جهان برای کمک به تامین واکسن کرونا در کشورهای فقیر ۳۰۰ میلیون دلار جمع کردند 
این کنسرت که «وکس لایو: کنسرتی برای همبستگی جهان» نام داشت، با هدف مقابله با ویروس کرونا و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تأمین واکسن مورد نیاز کادر درمانی کشورهای فقیر، و نیازمندان ترتیب یافت.