pills
عکس تزئینی

بنا بر پیش‌نویس توصیه‌نامه جدید کارگروه خدمات پیشگیرانه در ایالات متحده آمریکا، شواهد کافی برای توصیه یا منع مصرف اکثر ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از سرطان و بیماری‌های قلبی وجود ندارد.

به گزارش سایت خبرهای پزشکی «وب ام‌دی»، در حالیکه تاثیر بیشتر ویتامین‌ها و مکمل‌های مواد معدنی هنوز مشخص نیست، ولی دو مکمل وجود دارد که بی تاثیر بودن آنها در کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی، ثابت شده است. این کارگروه هیچ گونه فایده‌ای از مصرف ویتامین ئی E پیدا نکرد و در واقع کشف کردن که مصرف بتاکاروتین می تواند مضر باشد.

دکتر جان وانگ، پزشک عمومی و معاون رئیس امور بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه تافتس، که یکی از اعضای این کارگروه است، می‌گوید: «این کارگروه توصیه می‌کند که از ویتامین ئی یا بتاکاروتین برای پیشگیری از بیماری های قلبی و سرطان استفاده نکنید.»

او در بیانیه‌ای گفت: «شواهد نشان می‌دهد که ویتامین ئی هیچ فایده‌ای ندارد و بتاکاروتین می تواند مضر باشد چرا که خطر ابتلا به سرطان ریه در افرادی که از قبل در خطر این بیماری هستند، مثل افردای که سیگار می ‌کشند، را افزایش می‌دهد، و همچنین خطر مرگ از بیماری قلبی یا سکته مغزی را بالا می برد.

پیش‌نویس توصیه‌نامه جدید این کارگروه به دستورالعمل‌هایی که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده بود، هیچ تغییری نداده است.

Herbal supplements, graphic element on black
توصیه کارشناسان: به جای قرص‌های مکمل و ویتامین، غذاهای سالم و مقوی بخورید
هیچ‌گونه شواهدی در دست نیست که نشان دهد مصرف نوع خاصی ویتامین بتواند جلوی ابتلا به بیماری‌های مزمن را بگیرد.
Pills
پژوهش جدید: کمبود ویتامین «د» خطر ابتلا به کووید۱۹ را افزایش می‌‌دهد
پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه شیکاگو در این مطالعه دریافتند افرادی که کمبود ویتامین «د» داشتند، یعنی میزان ویتامین «د» در آنها کمتر از ۲۰ نانوگرم بر میلی‌لیتر بوده و آن را برطرف نکرده بودند، نزدیک به دو برابر بیشتر از افرادی که سطح ویتامین «د» بدن آنها در حد طبیعی بود، به کووید۱۹ مبتلا شدند.