People wearing face masks walk on the beach, in Saint Jean de Luz, southwestern France, Wednesday, Aug. 5, 2020.  Since Monday,…
مردم با ماسک صورت در ساحلی در فرانسه (عکس از آرشیو)

همزمان با واکسینانسیون کرونا، برای خیلی از مردم ممکن است این سؤال پیش بیاید که آیا استفاده از ماسک صورت در هوای آزاد ضروری است؟

دکتر روشل والنسکی مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا می‌گوید این آژانس ممکن است دستورالعمل زدن ماسک در فضای باز را بازنویسی کند.

خانم والنسکی در برنامه صبحگاهی «تودی» که از شبکه ان‌بی‌سی آمریکا پخش می شود، گفت: «ما به پرسش استفاده از ماسک در فضای باز رسیدگی خواهیم کرد، اما در چهارچوب این واقعیت که هنوز افرادی را داریم که از کووید۱۹ می‌میرند.»

به گزارش سایت خبرهای پزشکی «وب ام‌دی»، بیشتر کارشناسان بهداشت می‌گویند هنوز بهتر است که در تجمعات بزرگ حتی در فضای باز مثل مسابقات ورزشی و یا کنسرت‌ها ماسک زد و تنها هنگام خوردن و نوشیدن ماسک را از صورت برداشت.

خیلی از کارشناسان بهداشت می‌گویند زدن ماسک در فضای باز معمولاً لازم نیست، چون درصد انتقال ویروس در هوای آزاد بسیار کم است.

دکتر سانجی گوپتا، خبرنگار ارشد پزشکی سی‌ان‌ان، روز پنجشنبه گفت اگر واکسن بزنید، «می توانم بگویم که در بیشتر موارد، نیازی به زدن ماسک در هوای آزاد ندارید.»

دکتر کریستین نلسون، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی رولینز دانشگاه اموری به ان‌بی‌سی‌نیوز گفت قوانین زدن ماسک در هوای باز در اوج همه‌گیری و نه الان که مردم دارند واکسینه می شوند، معنی و مفهوم پیدا می کند.

وی گفت: «ما در واقع باید بر روی مکان‌هایی که خطر انتقال [ویروس] در آنها زیاد است، مثل اجتماعات بزرگ و فضاهای بسته با جریان کم هوا، تمرکز کنیم.»

People without face masks watch the sunset, in Tel Aviv, Israel, Sunday, April 18, 2021. Israel has lifted a public mask…
با وجود افزایش ابتلا در برخی مناطق دنیا؛ واکسیناسیون موفق در اسرائیل باعث لغو دستور ماسک زدن شد
اسرائیل با واکسیناسیون نزدیک به ۶۰ درصد از جمعیتش با واکسن کووید۱۹، روز یکشنبه اعلام کرد که زدن ماسک در فضای باز ضروری نیست. هر چند دستور زدن ماسک در فضاهای بسته هنوز بر سر جا است.