کاملیا آریافر (راست) و نگار مرتضوی (چپ) در فهرست زنان الهام بخش فوربز
کاملیا آریافر (راست) و نگار مرتضوی (چپ) در فهرست زنان الهام بخش فوربز - عکس: ASCII Screenshot

تامی ویلیامز در مطلبی برای مجله «فوربز»، به مناسبت ماه مارس که ماه تجلیل از دستاوردهای زنان در سراسر دنیا است، ۳۰ زن را از عرصه‌های گوناگون از جمله تجارت، تکنولوژی، ورزش و رسانه انتخاب کرده است که هر یک به نوبه خود، خارج و داخل از محیط کار تأثیرگذار بوده‌اند. در این فهرست نام دو زن ایرانی تبار نیز دیده می‌شود.

ویلیامز که فارغ‌التحصیل دانشگاه آکسفورد است در این بلاگ درباره کارآفرینان و یا افرادی کمتر شناخته شده می‌نویسد که می‌توانند برای دیگران الهام بخش باشند. 

کاملیا آریافر

خانم آریافر از مدیران هوش مصنوعی گوگل کلاود است. او پیش از پیوستن به گوگل، مدیرارشد داده‌های فروشگاه بزرگ اینترنتی «اوور استاک دات کام» Overstock.com)) بود. کاملیا آریافر دارای مدرک لیسانس از دانشگاه شریف است و مدرک دکترای علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه «درکسل» در فیلادلفیا دریافت کرده است.

نگار مرتضوی

‏خانم مرتضوی روزنامه‌نگار آمریکایی ایرانی تبار ساکن واشنگتن است و به عنوان تحلیلگر مسائل ایران و روابط ایران و آمریکا در شبکه‌ها و رسانه‌های مختلف خبری جهان از جمله «سی ان ان»، «ام اس ان بی سی»، «بی بی سی» و «الجزیره» حضور داشته‌است. وی با روزنامه «ایندیپندنت» همکاری می‌کند و مجری و تهیه‌کننده «ایران پادکست» است.  او در مقطعی نیز در صدای آمریکا کار کرده بود. 

در این فهرست سی نفره، بیشتر از زنان جوانی اسم برده شده است که به رغم چالشهای گوناگون، توانسته‌اند درعرصه‌هایی چون فن‌آوری، سرمایه‌گذاری و امور مالی و ورزش به سمت‌های مدیریتی برسند و یا بنیانگذار کسب و کارهای موفق هستند.