Pfizer's Global Supply facility in Kalamazoo, Michigan on December 12, 2020. - Americans will start receiving the Pfizer…

مقام‌های ایالات متحده روز شنبه ۲۲ آذر اعلام کردند که نخستین واکسن کووید۱۹ روز دوشنبه وارد ایالت‌های مختلف در سراسر کشور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، توزیع واکسن ساخت شرکت آمریکایی فایزر پس از چراغ سبز نهایی دولت برای استفاده از آن انجام می‌شود.

خودروهای ویژه حمل این واکسن از بامداد شنبه در مقابل شعب شرکت‌های پستی یو پی اس و فدکس صف کشیدند تا آنها را به ۱۵۰ نقطه حمل کنند.

بنابر اعلام ژنرال گوستاو پرنا از مسئولان ستاد ویژه دولت فدرال برای مبارزه با کرونا، انتقال واکسن به ۴۵۰ محل دیگر سه‌شنبه و چهارشنبه انجام می‌شود.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده موسوم به اف دی ای، مجوز استفاده اضطراری برای تزریق عمومی واکسن کرونا که توسط شرکت فایزر تولید شده را جمعه شب ۲۱ آذر به وقت واشنگتن صادر کرد. 

دقایقی بعد از انتشار این خبر، ‌پرزیدنت دونالد ترامپ در یک پیام ویدئویی از کاخ سفید، تائید این واکسن را در طول ۹ ماه یک «معجزه پزشکی» نامید و گفت این واکسن ایمن و موثر است. وی افزود: ساخت واکسن در این مدت، یکی از موفقیت های بزرگ علمی در تاریخ است. این واکسن میلیون‌ها جان را حفظ خواهد کرد و به زودی به همه‌گیری پایان می‌دهد.»

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز از فایزر و دانشمندانش برای آماده سازی سریع و مطمئن واکسن کرونا تقدیر کرد.

FILE PHOTO: A woman holds a small bottle labeled with a "Coronavirus COVID-19 Vaccine" sticker and a medical syringe in front of displayed Pfizer logo in this illustration
تائید نخستین واکسن کرونا توسط آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ تولید واکسن در ۹ ماه را معجزه پزشکی نامید
سازمان غذا و داروی ایالات متحده موسوم به اف دی ای، مجوز استفاده اضطراری برای تزریق عمومی واکسن کرونا که توسط شرکت فایزر تولید شده را صادر کرد.