FILE - In this June 28, 2019 file photo, local residents with visas walk across the Puerta Mexico international bridge to enter…
گروهی از مهاجران مکزیکی که با ویزا وارد آمریکا می شوند - عکس از آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت جو بایدن یک دستوردونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ را لغو کرد. رئیس جمهوری وقت آمریکا تلاش داشت مانع ورود مهاجرانی شود که توانایی داشتن بیمه درمانی را نداشتند. دولت ترامپ معتقد بود کسانی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند باید توانایی خرید خدمات بیمه درمانی را داشته باشند و باری بر دوش دولت آمریکا نشوند.

جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات آمریکا جمعه این هفته در یک اعلامیه گفت تعلیق اعمال شده توسط رئیس جمهوری پیش از او، «منافع ایالات متحده را پیش نمی‌برد.»

ترامپ در اکتبر ۲۰۱۹ فرمانی را صادر کرد که بنا بر آن، از تمام مهاجران در آینده خواسته می‌شد در ظرف ۳۰ روز بعد از ورود به آمریکا، ثابت کنند که بیمه درمانی دارند یا به اندازه کافی پول دارند که از پس «هزینه‌های درمانی قابل پیش بینی» بر بیایند. یک قاضی فدرال، یک ماه بعد از این اعلام، پیش از تاریخ اجرا، جلوی آن را گرفت. اما در یک تجدید نظر در دسامبر ۲۰۲۰ دادگاه اعلامیه ترامپ را تایید کرد و گفت این امر در اختیار رئیس جمهوری آمریکا است.

با فرمان پرزیدنت بایدن، فرمان رئيس جمهوری سابق لغو شد و دیگر اجرا نمی‌شود.