Thousands of illicit weapons is displayed onboard the guided-missile cruiser USS Monterey (CG 61) which was seized from a stateless dhow in international waters of the North Arabian Sea
نمایش هزاران قبضه سلاح غیرقانونی بر روی عرشه رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده «یواس‌اس مونتری» که از یک کشتی بدون تابعیت در آب‌های بین‌المللی توقیف شده است

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده «یواس‌اس مونتری» روزهای پنج‌شنبه و جمعه یک محموله غیرقانونی سلاح را از یک کشتی بدون تابعیت در آب‌های بین‌المللی در شمال دریای عرب توقیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز این ناوگان مستقر در بحرین در بیانیه‌ای گفت: «انبار اسلحه شامل ده‌ها موشک پیشرفته روسی ضدتانک، موشک‌های هدایت‌شونده، هزاران قبضه اسلحه چینی نوع ٥٦، و صدها تیربار پی‌کی‌ام، اسلحه‌های تک‌تیرانداز، آر‌پی‌جی... و دوربین‌های پیشرفته تفنگ بود.»

این بیانیه همچنین می‌افزاید که تمامی این ادوات جنگی در کنترل ایالات متحده است و تحقیقات درباره منبع و نیز مقصد آنها در جریان است.

بر اساس بیانیه، «پس از برداشتن تمامی محموله غیرقانونی، کشتی از لحاظ ارزش دریایی ارزیابی شد، و به خدمه آن نیز پس از بازجویی و قبل از آزادی‌شان غذا و آب داده شد.»