Photo by: STRF/STAR MAX/IPx 2020 8/5/20 Twitter removes Trump Post over false claims about children and the corona virus.
آرشیو - لوگوی توئیتر در ساختمان دفتر چلسی شهر نیویورک

بخش انگلیسی صدای آمریکا - شرکت سهامی عام توئیتر با ابراز علاقه نسبت به خریدن اپلیکیشن اشتراک ویدیوی «تیک تاک» با صاحب چینی‌اش «بایت‌دنس» وارد مذاکره شده است. این در حالی است که کارشناسان توانایی مالی توئیتر در به انجام رساندن این معامله احتمالی را زیر سوال برده‌اند.

دو منبع آشنا به این موضوع روز شنبه به رویترز گفتند، مطمئن هستند که شرکت آمریکایی توئیتر قادر خواهد بود که روی دست مایکروسافت بلند شده، و در ۴۵ روزی که دولت آمریکا برای این معامله تعیین کرده است، موفق به بستن قرارداد با «بایت‌دنس» شود.

پرزیدنت دونالد ترامپ هفته گذشته ۴۵ روز به «بایت دنس» فرصت داد تا این برنامه اینترنتی را بفروشد. 

President Donald Trump speaks to members of the media on the South Lawn of the White House in Washington, Friday, July 10, 2020…
پرزیدنت ترامپ تهدید کرد که از ادامه فعالیت شبکه اجتماعی چینی «تیک‌تاک» در آمریکا جلوگیری خواهد کرد
پرزیدنت ترامپ شامگاه جمعه گفت که برای ممنوعیت این اپلیکشین در ایالات متحده احتمالا از یک فرمان اجرایی ریاست جمهوری استفاده خواهد کرد.

خبر مذاکرات توئیتر با تیک‌تاک در مراحل ابتدایی است و شرکت مایکروسافت هنوز در این مناقصه پیشرو محسوب می‌شود. تیک‌تاک، بایت‌دنس، و توئیتر از اظهارنظر در این باره خودداری کرده‌اند.