In this photo provided by the Turkish Ministry of Defence on Wednesday, June 17, 2020, Turkish troops in action against Kurdish…
این عملیات تنها چند روز پس از عملیات موسوم به «پنجه عقاب» است که مواضع گروه پ.ک.ک را در مناطق مختلف شمال عراق مورد هدف قرار داده بود.

وزارت دفاع ترکیه از حمله دوباره جنگنده‌های این کشور به مواضع  شبه نظامیان کُرد (پ.ک.ک) در منطقه «هفتانین» در شمال عراق خبر داد.

به گزارش رویترز، وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه ۲۸ خردادماه در صفحه توئیتر خود با بیان این که نیروهای نظامی ترکیه در منطقه «هفتانین» حضور دارند، نام عملیات را «پنجه ببر» اعلام کرده است. 

این عملیات تنها چند روز پس از عملیات موسوم به «پنجه عقاب» است که مواضع گروه پ.ک.ک را در مناطق مختلف شمال عراق مورد هدف قرار داده بود.

A Turkish army jet fighter escorts the plane of Turkey's President Recep Tayyip Erdogan as he arrives at the new airport in…
ترکیه از انجام یک عملیات نظامی علیه مواضع پ.ک.ک در شمال عراق خبر داد
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور یکشنبه شب ۲۵ خردادماه در پاسخ به افزایش حملات شبه نظامیان کرد به پایگاه‌های ارتش ترکیه، مواضع این شبه نظامیان را در مناطق مختلف شمال عراق مورد هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرده بود که مواضع پ. ک.‌ک در مناطق  قندیل در نزدیکی مرز ایران، سنجار، کاراجاک، زاپ، آواسین-باسیان و هاکورک مورد هدف این عملیات قرار گرفته‌اند.

گروه پ.ک.ک ، از سوی ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می شود.  رویترز نوشت که این گروه به صورت مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه درگیر است و از سال ۱۹۸۴ بیش از ۴۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.