FILE - In this Dec. 9, 2018 file photo, released by the state-run Saudi Press Agency, Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman,…
عکس آرشیوی است

پس از انتشار خبری مبنی بر متلاشی شدن یک هسته تروریستی مرتبط با سپاه پاسداران ایران در عربستان سعودی، آن کشور بر لزوم اتخاذ موضعی قاطع‌تر توسط جامعه جهانی علیه رژیم حاکم بر ایران تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز چهارشنبه ۹ مهرماه گزارش داد که در جلسه شورای وزیران، به تأکید عربستان سعودی در کنگره عمومی آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای و درخواست آن کشور از جامعه‌ جهانی برای اتخاذ موضعی جدی در برابر برنامه‌های هسته‌ای رژیم ایران اشاره شده است.

پیش از این عربستان سعودی اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی این کشور یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه پاسداران ایران را کشف و متلاشی کرده‌اند.

در بیانیه رسمی یک نهاد امنیتی تحت نظارت پادشاه و ولیعهد سعودی در این باره آمده بود که ۱۰ نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

Policemen wearing gloves and face masks to help prevent the spread of the coronavirus, provide security for pilgrims, in Mecca,…
عربستان سعودی از متلاشی کردن یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه پاسداران ایران خبر داد
عربستان سعودی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه پاسداران ایران را کشف و متلاشی کرده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، در جلسه شورای وزیران در رابطه با متلاشی شدن این «هسته تروریستی» که عوامل آن در «مراکز وابسته به سپاه پاسداران ایران آموزش‌های نظامی و میدانی ... و شیوه‌های ساخت مواد منفجره» را آموزش دیده بودند، و نیز به موضوع «مصادره‌ مقداری مواد منفجره و سلاح در اماکن متعلق به آن‌ها» اشاره شده است.

رسانه‌ها روز یکشنبه ۳۰ شهریور نیز از خنثی کردن توطئه پیکارجویان مورد حمایت رژیم حاکم بر ایران برای انجام حملاتی علیه دیپلمات‌ها و اتباع خارجی مقیم بحرین خبر داده بودند.