In this frame grab from NASA TV, the SpaceX capsule floats, Sunday, Aug. 2, 2020 in the Gulf of Mexico. Astronauts Doug Hurley…
کپسول درگن اسپیس اکس فضانوردان آمریکایی را به سلامت به زمین بازگرداند - ۲ اوت ۲۰۲۰

کپسول درگن اسپیس‌اکس دقایقی پیش، در بعد از ظهر یکشنبه ۱۲ مرداد به وقت شرق آمریکا، در جنوب ساحل پنساکولا در آب‌های خلیج مکزیک با موفقیت در آب فرود آمد.

به این ترتیب داگ هرلی و باب بنکن، دو فضانورد ناسا، بعد از دو ماه ماموریت موفقیت‌آمیز در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سلامت به زمین بازگشتند.

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در پیامی در توئیتر به دو فضانورد آمریکایی خوشامد گفت و نوشت: «باعث خوشحالی است که فضانوردان ناسا بعد از دو ماه ماموریت موفقیت آمیز به زمین بازگشتند. از همه شما تشکر می‌کنم!»

این اولین آب‌فرود (فرود در آب) فضانوردان در ۴۵ سال گذشته است. آب‌فرود پیشین به نخستین ماموریت فضایی مشترک آمریکا و شوروی به نام آپولو-سایوز در سال ۱۹۷۵ میلادی باز می گردد.

پرزیدنت ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: «فضانوردان اولین آب‌فرود در ۴۵ سال گذشته را تکمیل کردند. بسیار هیجان انگیز است.»

داگ هرلی و باب بنکن اولین فضانوردانی بودند که در ۳۰ ماه مه ۲۰۲۰ توسط کپسول درگن اسپیس‌اکس، بعد از نزدیک به یک دهه، از خاک آمریکا به فضا رفتند.

کپسول درگن با چتر فرود در آب‌های خلیج مکزیک نشست - ۲ اوت ۲۰۲۰

 

با بازگشت درگن به زمین شرکت اسپیس‌اکس، نخستین شرکت فناوری فضایی خصوصی در فرستادن انسان به فضا و نیز در بازگرداندن انسان به زمین است.

فضانوردان ناسا با کپسول درگن اسپیس‌اکس به زمین باز می‌گردند
فضانوردان ناسا با
کپسول درگن اسپیس‌اکس
به زمین باز می گردند