استقبال وزیر بهداشت آمریکا از تایید واکسن فایزر برای کووید۱۹ از سوی دولت بریتانیا

14 آذر 1399
اِمبد
آغاز این برنامه در ساعت:
این برنامه به پایان رسیده است و تا دقایقی دیگر آرشیو می‌شود.

در آمریکا، الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده اعلام کرد، اقدام اخیر بریتانیا در تایید واکسن کووید ۱۹ فایزر و بیو.ان.تک، موجب افزایش اعتماد مردم آمریکا به فرآیند ایمن سازی علیه ویروس نوظهور کرونا می­شود. 

وزیر بهداشت آمریکا گفت: ما مطلع شدیم که بریتانیا مجوز استفاده اضطراری برای واکسن فایزر را صادر کرده، و در حالیکه اف.دی.ای، در حال تکمیل بررسی نهایی است، دانستن اینکه یک گروه نظارتی مستقل دیگر، واکسن را مورد تایید قرار داده، موجب افزایش اطمینان مردم به کیفیت واکسن می شود. و چنانچه همه چیز به خوبی پیش برود تا اواخر این ماه، حدود بیست میلیون واکسن را برای ایالت ها ارسال، و برآورد می کنیم که تا بهار آینده واکسن کافی برای همه مردم آمریکا در اختیار خواهیم داشت.

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا افزود، علاوه بر واکسن فایزر و بیو.ان.تک،  اف.دی.ای، اداره نظارت بر امور غذا و دارو در آمریکا، در روز هفدهم دسامبر، نتیجه بررسی واکسن کووید ۱۹ مدرنا را  نهایی خواهد کرد، و امکان واکسینه شدن صد میلیون نفر از جمله کارکنان بهداشتی، سالمندان و افراد در معرض خطر، تا ماه فوریه ۲۰۲۱ فراهم خواهد شد

ژنرال گوستاو پرنا- فرمانده عملیات واکنش سریع آمریکا برای مبارزه با کووید ۱۹ گفت: وظیفه و مسئولیت ما، اطمینان از تامین واکسن کافی برای تزریق دو دوز اولیه و یادآوری، پیش از آغاز ایمنسازی، و تداوم بی­وقفه عملیات است.

الکس ایزار خطاب به کسانی که نسبت به تزریق واکسن تردید دارند گفت، همه مقام های بهداشتی حاضر در این جلسه، واکسن می زنند و از خانواده و دوستانشان می خواهند که واکسینه شوند. 

گزارش شیده رضایی