لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

«زوم» با ۳۰۰ میلیون کاربر برای رفع نگرانی‌های امنیتی رمزگذاری این اپلیکیشن را تقویت می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «شرکت ارتباطات ویدیویی زوم» می گوید ساز و کارهای رمزگذاری اپلیکیشن کنفرانس ویدیویی‌اش را برای رفع نگرانی ها از امنیت داده ها ارتقاء داده است. کاربران این اپلیکیشن در سه هفته گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته اند.

«زوم» در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر روزانه دارد. این شرکت با وجود انتقادهای فزاینده کارشناسان امنیت سایبری و کاربران، درباره مشکلات کدنویسی و عدم رمزگذاری کامل جلسات، در ۲۲ روز گذشته ۱۰۰ میلیون به کاربران خود افزوده است.

استفاده از «زوم»، در پی دورکاری‌ها و اعمال محدودیت ها به منظور کند کردن شیوع ویروس کرونا، در شرکت ها، احزاب سیاسی، مدارس، و سازمان ها در سراسر جهان به سرعت افزایش یافت.

مسائل این اپلیکیشن از جمله «زوم بامبینگ» که طی آن مهمان های ناخوانده وارد جلسات آنلاین می شدند، باعث شد شماری از شرکت ها، مدارس و دولت ها استفاده از این بستر ارتباطی را متوقف کنند.

این شرکت در واکنش گفته است نسخه جدید این اپلیکیشن «زوم ۵» را طی این هفته رونمایی خواهد کرد.

این شرکت که با «مایکروسافت تیمز» و «وبکس سیسکو» رقابت می کند طرحی ۹۰ روزه را برای بهبود اپلیکیشن خود به راه انداخته و آلکس استیموس، رئیس پیشین امنیت سایبری فیسبوک، را به عنوان مشاور به خدمت گرفته است.

قرار است برای کاربران رمز عبور و تدابیر حفاظتی در نظر گرفته شود و میزبان های جلسات کنترل بیشتری بر شرکت‌کنندگان متمرد داشته باشند.

یکی از انتقادها از این بود که این شرکت در جابجایی بعضی داده ها از سرورهای چینی استفاده کرده بود. «زوم» می‌گوید اکنون مسئول حساب کاربری می تواند مرکز داده های منطقه ای را برای ملاقات های آنلاین انتخاب کند.

سهام «زوم» در روز چهارشنبه با حدود ۵ درصد افزایش حدود ۱۵۰ دلار معامله شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG