لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

جعفری دولت آبادی: يکی از عوامل توزيع سی دی فيلم «ظهور نزديک است» بازداشت شد


جعفری دولت آبادی: يکی از عوامل توزيع سی دی فيلم «ظهور نزديک است» بازداشت شد
جعفری دولت آبادی: يکی از عوامل توزيع سی دی فيلم «ظهور نزديک است» بازداشت شد

در ادامه جنجال ها بر سر فيلمی با عنوان ظهور نزديک است، دادستان عمومی و انقلاب تهران از بازداشت يکی از عوامل توزيع اين فيلم خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران روز چهارشنبه به بازداشت يکی از عوامل توزيع سی دی فيلم «ظهور نزديک است،» اشاره کرد و گفت تحقيق در مورد ساير متهمان ادامه دارد. به گفته جعفری دولت آبادی، تاکنون ۲ ميليون سی دی از اين فيلم توزيع شده است. دادستان تهران، منابع مالی مورد نياز برای تهيه و توزيع اين فيلم را مشکوک دانسته و گفته است پيگيری برای کشف اين منابع آغاز شده است.

فيلم «ظهور نزديک است» در روزهای اخير در ميان گروه های طرفدار حاکميت مناقشه برانگيز شده است.

در اين فيلم ادعا شده ‌است که آيت‌الله خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد به ترتيب، دو نفر از ياران امام دوازدهم شيعه به نام‌های سيد خراسانی و شعيب بن صالح هستند. برخی از روحانيون و مقامات جمهوری اسلامی به محتوای اين فيلم اعتراض کرده و تعيين وقت ظهور امام دوازدهم شيعيان و تطبيق ياران آن امام با مصاديق خاص در ميان حاکمان جمهوری اسلامی را رد کرده اند.

با اين حال سازندگان اين فيلم در سايت اطلاع رسانی خود، سکوت رهبر جمهوری اسلامی در باره تطبيق دادن رهبر ايران با سيد خراسانی را دليلی بر درستی ادعای خود دانسته اند. سازندگان فيلم مدعی شده اند که بارها در اين مورد پرسش هايی را مطرح کرده اند، ولی دفتر آيت الله خامنه ای در اين باره سکوت کرده است.

اما از ديد ناظران، محمود احمدی نژاد، بهره گيرنده اصلی از تبليغات اين فيلم آخر الزمانی است. او تاکنون درباره اين فيلم اظهار نظر نکرده است، اما از قول او گفته اند که از ساختن اين فيلم ناراحت است. اگرچه بعضی از حاميان فيلم، ابراز نارضايتی محمود احمدی نژاد از خطاب قرار دادن او به عنوان شعيب بن صالح را نادرست می دانند.

با اين همه، دادستان عمومی و انقلاب تهران، فيلم ظهور نزديک است را بازی با اعتقادات مردم دانسته و بر مبنای آن عليه سازندگان اين فيلم اعلام جرم کرده است.

XS
SM
MD
LG