لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

سریال شرکت آمازون از زندگی «زلدا»، همسر اسکات فیتزجرالد نویسنده مشهور آمریکایی


شرکت آمازون، آنونس سریال جدیدش را منتشر کرد. این مجموعه که «زی: آغاز همه چیز» نام دارد با الهام از رمانی در مورد زلدا فیتزجرالد اثر ترسا فولِر، نویسنده آمریکایی درست شده است.

زلدا فیتزجرالد، همسر اسکات فیتزجرالد نویسنده پرآوازه آمریکایی با زیبایی و جسارتش شناخته می شد. باله می رقصید و به داستان نویسی علاقه داشت.

از میان ده ها عاشقی که داشت، درخواست ازدواج اسکات فیتزجرالد را پذیرفت البته پس از آنکه او را وادار کرد ثروتی برای خود دست و پا کند.

فیتزجرالد با چاپ نخستین رمانش «این سوی بهشت» ، به ثروت و شهرت دست یافت.

زندگی اعیانی این دو، خیلی زود با خیانت و اعتیاد به الکل پیوند خورد و دچار آشوب شد.

آنونس سریال «زی:آغاز همه چیز» محصول آمازون

ارنست همینگوی که از دوستان نزدیک اسکات فیتزجرالد بود همواره زلدا را به نابودی حرفه ادبی فیتزجرالد متهم می کرد.

زلدا، به بیماری شیزوفرنی مبتلا شد. در تیمارستان، رمانی نوشت به نام «والس را برای من نگه دار» در مورد زندگی مشترک خودش و همسرش.

خود زلدا نیز در قالب شخصیتهای مختلف در بسیاری از آثار اسکات فیتزجرالد دیده می شود از «گتسبی بزرگ» گرفته تا «لطیف است شب» ، رمانی که آن هم برگرفته از این زندگی مشترک پر التهاب است.

زلدا فیتزجرالد هشت سال بیشتر از همسرش عمر کرد. او بستری بود و داشت بر روی رمان دومش کار می کرد که بر اثر سانحه آتش سوزی در تیمارستان درگذشت.

بسیاری، زلدا را زنی با استعداد و قوی توصیف می کنند که در جامعه مرد سالار آن زمان در هم شکست.

در سریال «زی:آغاز همه چیز»، کریستینا ریچی نقش زلدا فیتزجرالد را بازی می‌کند و دیوید هافلین در نقش اسکات فیتزجرالد ظاهر می شود.

آنانوس نخست این مجموعه خبر از تولید فصل های دیگر در آینده می دهد.

در همین حال، جنیفر لارنس و اسکارلت جوهنسون نیز قرار است در فیلم‌هایی دیگری که از روی قصه زندگی زلدا فیتزجرالد در حال تهیه است نقش او را بازی کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG