لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۲

انتشار رایگان «آواز‌های زندگی‌ من» از سوی زیبا شیرازی در دوران قرنطینه و شیوع کرونا


زیبا شیرازی‌، هنرمند ایرانی ساکن لس آنجلس، در دوران قرنطینه خانگی نسخه کامل یکی از برنامه‌های خود را به رایگان در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

این اثر «آوازهای زندگی من» نام دارد و یکی از پروژه های موسیقایی زیبا شیرازی است که در سال‌های اخیر بارها در لس آنجلس و چند شهر دیگر آمریکا اجرا شده است.

او از چندی پیش و در ابتدا با الهام از ماجراهای واقعی ایرانیان مهاجر، یک پروژه هنری با عنوان «قصه و آواز» که ترکیبی تأثیرگذار و پر احساس از قصه خوانی، شعر، آواز، و موسیقی بود را به روی صحنه برد و این اثر با استقبال زیادی مواجه شد.

برخی از این داستان ها که تز یا رساله کارشناسی ارشد زیبا شیرازی است، به زودی به زبان انگلیسی توسط شرکت «رمن و لیتلفیلد» برای رشته تحصیلی علوم ارتباطات و تئاتر در آمریکا منتشر خواهد شد.

زیبا شیرازی در گفتگو‌‌‌ با صدای آمریکا می گوید: «پس از این که مدت‌ها روی صحنه به بیان داستان زندگی دیگران پرداختم، احساس کردم وقت آن فرا رسیده است تا از خودم بیشتر بگویم. آوازهای زندگی من در واقع بیوگرافی موزیکال من است. دوست داشتم پیش از اینکه سایرین گاه به درست و گاه نادرست، درباره من بگویند و بنویسند، خودم از زندگی ام بگویم.»

زیبا شیرازی در این پروژه نیز از ترکیب قصه خوانی، شعر، آواز، و موسیقی بهره گرفته است ‌و نوازنده های دیگری نیز روی صحنه او را همراه می کنند.

این خواننده. آهنگساز، نویسنده، شاعر، و فعال فرهنگی، داستان های زندگی خود را با ترانه های خاطره انگیز هنرمندان محبوب ایرانی سال‌های دور و نزدیک به هم پیوند می زند و با اجرای زنده این آثار، حس و حال متفاوتی را به تماشاگران منتقل می کند.

او در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «در لا به لای قصه زندگی خودم، آهنگ‌هایی را که یادآور خاطرات تلخ و شیرین آن روزهاست انتخاب کردم و با همراهی دنی، فرید و علی فراهانی بصورت زنده اجرا کردیم. آوازهای زندگی من از دوران کودکی آغاز می شود و با مهاجرت به آمریکا به پایان می رسد، امیدوارم از این‌طریق،‌کسانی که کارهایم را دنبال می کنند، بیشتر ‌و بهتر با من آشنا شوند.»

زیبا شیرازی که از چند برنامه «آوازهای زندگی من» تصویربرداری کرده بود، یکی از اجراهای خود در تالار نمایش «مورگن ویکسن» در شهر سانتا مونیکا را برگزید تا در این دوران قرنطینه خانگی در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

او امیدوار است از این طریق عده بیشتری آوازهای زندگی او را تماشا کنند و در این روزهای سخت و دشوار، لحظات خوب و خوشی داشته باشند.

XS
SM
MD
LG