لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

اولین فرماندار زن توکیو امروز سه شنبه آغاز به کار کرد


خانم یوریکه کویکه، نخستین زن فرماندار توکیو، پس از برنده شدن در انتخابات آخر هفته روز سه شنبه آغاز به کار کرد.
خانم یوریکه کویکه، نخستین زن فرماندار توکیو، پس از برنده شدن در انتخابات آخر هفته روز سه شنبه آغاز به کار کرد.

نخستین فرماندار زن توکیو کار خود را از روز سه شنبه آغاز کرد.

خانم یوریکو کویکه در انتخاباتی که آخر هفته گذشته برگزار شد موفق به جلب اکثریت آراء در توکیو شد. خانم کویکه در روز آغاز کارش با استقبال صدها نفر از کارکنان و اهالی شهر توکیو روبرو شد که با هلهله و شادی و دسته های گل به او خوش آمد گفتند.

شهر توکیو با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر با مشکلات عدیده ای چون جمعیت کهنسال، کمبود مراکز کودکیاری و احتمال بروز زمین لرزه شدید روبرو است.

یکی از مسائلی که در مبارزات انتخاباتی مطرح شد المپیک سال ۲۰۲۰ بودکه ژاپن میزبان آن بوده و امیدوار است از آن طریق اقتصاد خود را رونق بخشد، فرصتی که می تواند به چند دهه تورم در کشور پایان دهد.

ساختمان استودیوم المپیک تا کنون به تأخیر افتاده است. همچنین آرم اولیه ای که برای میزبانی این بازی ها ساخته شده بود به خاطر اتهامات مبنی بر سرقت معنوی در ساخت این آرم باید بازسازی شود.

خانم کویکه پیش از نامزدی در این انتخابات، از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۶ به عنوان عضو مجلس نمایندگان ژاپن در صحنه سیاست فعال بود و به خاطر شرکت در انتخابات فرمانداری توکیو از پست خود استعفا داد. او همچنین طی دوران نخست وزیری شینزه آبه به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد اما پس از ۵۴ روز خدمت در این پست استعفا داد.

خانم کویکه ، که پس از استعفای دو فرماندار قبلی انتخاب شده، مسؤل حفظ اعتبار و آبروی کشورش در بازیهای المپیک خواهد بود.

XS
SM
MD
LG