لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

اگر به یوگا علاقه دارید به این ده نکته توجه کنید


A Bengal tiger reacts while cooling off in a pond inside a cage during a hot summer day at Alipore Zoological Garden in Kolkata, India.
A Bengal tiger reacts while cooling off in a pond inside a cage during a hot summer day at Alipore Zoological Garden in Kolkata, India.

نشریه هافینگتون پست به کسانی که به ورزش یوگا علاقمند هستند و می خواهند برای اولین بار در کلاس یوگا شرکت کنند، توضیه می کند به ده نکته زیر توجه کنند:

۱- از دوستان و آشنایان خود بپرسید کدام مربی یوگا را می پسندند و محیط کدام باشگاه به نظر آنها بهتر است. سپس خودتان به آنجا بروید و از نزدیک ببینید.

۲- به کلاس یوگایی بروید که مربی از نزدیک حرکات شما را در نظر بگیرد. خیلی از حرکت های غلط در یوگا می تواند باعث بروز درد شود. در ابتدای کلاس، مربی باید بپرسد آیا کسی آسیب دیدگی بدنی دارد یا خیر؟ اگر شما چنین مشکلی دارید، حتما به مربی بگویید.

۳- تلفن خود را در کلاس یوگا خاموش کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در یک محیط حرفه ای که همه تمرکزشان بر یک چیز است، صدای زنگ موبایل به صدا در آید، یا این که یکی با آن بازی کند.

۴- حرکات یوگا اسامی مختلفی دارد. نگران نباشید اگر نام آنها را نمی دانید. دیگران را نگاه کنید، و همان حرکات را تقلید کنید.

۵- هیچکس در محیط یوگا اهمیتی نمی دهد که آیا حرکتی را اشتباه انجام می دهید یا خیر؛ پس خجالت نکشید. فقط افرادی که هدفشان در اصل یوگا نیست، حواسشان به حرکات اشتباه دیگران است.

۶- لباس گشاد در یوگا اذیت کننده خواهد بود، اما همه اینطور فکر نمی کنند. اگر لباس شما دائم روی زمین در حین انجام حرکات پخش شود، باعث منحرف شدن ذهن از حرکات یوگا می شود.

۷- یک زیرانداز ورزشی با خود به کلاس ببرید و روی آن را پوششی بیاندازید که اگر دست و پایتان عرق کرد، عرق دست و پای شما را به خود بگیرد.

۸- اگر باد در شکمتان جمع شده، حرکات یوگا چندان خوشایند نخواهد بود و شما را ممکن است در وضعیت خجالت آوری قرار دهد و دیگران را هم البته ناراحت کند. کلاس یوگا ممکن است یک ساعت و نیم طول بکشد. پس قبل از یوگا، از خوردن غذاهایی که گاز تولید می کنند و نیز نوشیدن مایعات زیاد خودداری کنید. در غیر این صورت بهترین گزینه، تمرین در خانه است.

۹- آب ریزش بینی دارید؟ با خودتان دستمال سر کلاس ببرید.

۱۰- ورزش یوگا را تنها با یک مربی قضاوت نکنید. یک مربی ممکن است شما را از یوگا براند، اما یک مربی دیگر شاید شما را به این ورزش جذب کند.

XS
SM
MD
LG