لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۳

صالح به یمن بازمی گردد


صالح به یمن بازمی گردد
صالح به یمن بازمی گردد

علی عبدالله صالح رییس جمهوری یمن که برای عمل جراحی در عربستان سعودی بسر می برد، چند روز پس از درمان به کشورش بازخواهد گشت. تلویزیون دولتی یمن به نقل از عبد ربه منصور هادی، معاون رییس جمهوری یمن که در غیاب علی عبدالله صالح برعهده گرفته همچنین گفته است وضعیت جسمانی رییس جمهوری زخمی یمن رو به بهبودی است.

علی عبدالله صالح رییس جمهوری یمن که از پی ماه ها اعتراض خیابانی حاضر به واگذاری قدرت نشد در پی حمله موشکی روز جمعه مخالفان به کاخ ریاست جمهوری زخمی شده و برای درمان به عربستان سعودی رفت.

در حالی که مقام های دولتی می گویند صالح به کشورش بازخواهد گشت، اما تحلیلگران در این باره شک دارند که دولت عربستان به وی اجازه بازگشت به قدرت را بدهد.

در همین حال روسای قبایل مخالف علی عبدالله صالح می گویند نیروهای دولتی در صنعا سه تن از حامیان شیخ صادق احمر رییس قبیله ای مخالف دولت را کشته اند.

تیراندازی نیروهای دولتی و قتل سه تن از مخالفان دولت یک روز پس از به دست گرفتن قدرت توسط معاون رییس جمهوری یمن و آغاز عملیات تخلیه ساختمان های دولتی توسط نیروهای مخالف دولت صورت گرفته است.

شیخ صادق احمر رییس قبیله مخالف دولت دستور تخلیه ساختمان های دولتی برای برقراری آرامش پس از خروج عبدالله صالح از یمن را صادر کرد.

XS
SM
MD
LG